5 mužů řeklo o tom, proč milují boty na vysokém podpatku

Nyní jsou boty na vysokém podpatku považovány za dámské boty, i když je dříve nosili muži. Dnes jsou pánské boty na podpatku opět populární. Módní nadšenci v tom vidí příležitost k sebevyjádření, mnozí z nich věří, že je to také způsob, jak vymazat genderové stereotypy.

5 známých fanoušků podpatků se podělilo o to, proč milují boty na vysokém podpatku a co pro ně znamená nosit takové boty na ulici.

Mark Bryan, inženýr a influencer

Mark Bryan / Zdroj: vogue.ua

„Vždycky se mi líbil vzhled žen na podpatcích – nejen svůdný, ale i módní. Nejvíce mě ale přitahuje sebevědomí, které jim tyto podpatky dodávají. Na 10 cm podpatcích se cítím velmi dobře. Navíc si myslím, že tyto boty doplňují moji postavu a to jen dodává sebevědomí. Každý by měl mít právo nosit podpatky, pokud chce.

V malém městě, kde bydlím, je těžké najít boty na podpatku správné velikosti a podle vlastního vkusu. Výběr je velmi omezený. A přesto ve velkých městech není tak snadné je koupit. Zdá se mi, že modely nabízené většinou obchodů nevyhovují potřebám zákazníkům. Na podpatcích se cítím velmi pohodlně a je mi jedno, co si myslí ostatní.“

Wisdom Kaye, hvězda TikToku

Wisdom Kaye / Zdroj: vogue.ua

„Mám rád boty na podpatku. Většinou vypadají mnohem hezčí a estetičtější. Nemusí to být vysoké podpatky, ale podpatky jsou pro určité looky důležité. Koupil jsem všechny své boty online, ale předtím, pokud je to možné, se snažím na ně podívat v obchodě.

Podle mých zkušeností jsou avantgardní a experimentální značky bezpečnějším místem pro výběr bot na podpatku. Už proto, že každý, kdo nakupuje na těchto místech, obvykle nosí něco šíleného.

Shaobo Han, spoluzakladatel společnosti Syro

Shaobo Han / Zdroj: vogue.ua

„Nosím podpatky, protože můžu! Můj styl je moje zbraň. Díky botám na vysokém podpatku se cítím silný, s mýma nohama dělají zázraky a je pro mě nesmírně důležité terorizovat genderové normy. Podpatky mi umožňují deklarovat svou feminitu, která byla v dětství používána proti mně.

V reálném životě je docela obtížné koupit velké boty na podpatku. I když mám velikost 41, ale většina obchodů nemá výrobky této velikosti! Kupuji je většinou na internetu. Samozřejmě nosím boty vlastní značky, která vyrábí boty na podpatku velkých velikostí.“

Henry Bae, spoluzakladatel společnosti Syro

Henry Bae / Zdroj: vogue.ua

„Během odpoledních procházek jsem rád chodil za svou rodinou. Chodil jsem po špičkách a představoval si, že jsem na podpatcích. Dříve jsem tuto touhu před světem skrýval, ale nyní je mým cílem popularizovat queer módu.

Nevím, proč je pro mě tak důležité nosit podpatky, ale tak se cítím tím, kým doopravdy jsem. Nosím boty na podpatku jen mé značky, protože mám velké nohy.

Parker Kit Hill, model a influencerka

Parker Kit Hill / Zdroj: vogue.ua

„Nejvíc mě na botách na podpatku přitahuje to, že v sobě měly od začátku něco mužského. Myslím si, že v dnešní době je velmi důležité vrátit se do historie obuvi. Boty na podpatku mé velikosti nemohu v žádném obchodě najít. Kupuji je online.

Doufám, že módní značky a domy začnou rozšiřovat své tabulky velikostí.“

PSALI JSME: VIZÁŽISTÉ JSOU LIDÉ, KTEŘÍ ŽENÁM PŘINÁŠEJÍ RADOST. JAK SE KRÁSKY DÍKY LÍČENÍ ZMĚNILY

PŘIPOMÍNÁME: PODPATKY A JASNÝ MAKE-UP V MINULOSTI: JAK DNES VYPADÁ INTERPRET HITU MRAZISH, BULHARSKÝ ZPĚVÁK AZIS

Share