Šéfka Evropské komise: Je naší historickou odpovědností podpořit vstup Ukrajiny do EU

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová uvedla, že by EU měla vstup Ukrajiny do Unie podpořit, a to při dodržení všech norem a požadavků.

Řekla to v projevu na Globálním bezpečnostním fóru v Bratislavě.

Von der Leyenová uvedla, že Evropská unie má povinnost podpořit Ukrajinu na její cestě do Unie a označila to za „historickou odpovědnost“.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: t1.ua

„Ukrajinci bojují tak statečně, protože přesně vědí, jakou budoucnost chtějí mít. Je to budoucnost svobodné a otevřené společnosti… Chtějí vstoupit do EU. Slyšeli jsme to znovu a znovu.

Domnívám se, že je to nejen náš strategický zájem, ale i naše morální povinnost, abychom jim umožnili vstoupit do EU a připravili jim cestu do naší Unie,“ prohlásila předsedkyně Evropské komise.

Šéfka Evropské komise/ Zdroj: YouTube

Trvala na tom, že investice EU na Ukrajině musí být úzce spojeny s reformami a že samotná Ukrajina musí splňovat podmínky nezbytné pro vstup do EU.

„Ale jak rychle se to stane, záleží to na zemi a naší podpoře… Záleží to na nás, jak moc podpoříme a investujeme…“ uvedla von der Leyenová.

Šéfka Evropské komise/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: „UKRAJINA TEĎ POTŘEBUJE NADĚJI“: ŠÉFKA EVROPSKÉHO PARLAMENTU VYZVALA K UDĚLENÍ STATUSU KANDIDÁTSKÉ ZEMĚ EU UKRAJINĚ

PŘIPOMÍNÁME: „UKRAJINA POTŘEBUJE NALÉHAVOU FINANČNÍ PODPORU“: LÍDŘI EU SE SHODLI NA POSKYTNUTÍ 9 MILIARD EUR KYJEVU

Share