„Ženevská konvence neplatí“: Medveděv pohrozil cizincům bojujícím za Ukrajinu

Bývalý ruský prezident a současný místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace Dmitrij Medveděv uvedl, že se Ženevská konvence nevztahuje na cizince, kteří bojují za Ukrajinu proti Rusku.

Medveděv na Telegramu vysvětlil , že legionáři ukrajinských ozbrojených sil jsou „žoldáci“, a poznamenal, že Rusko je nepovažuje za žádné dobrovolníky.

Ruští okupanti/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Skutečnými dobrovolníky je normandsko-němanský francouzský pluk, první a druhá polská armáda, která se s námi zúčastnila berlínské operace v roce 1945, a 1. československý armádní sbor, který bojoval bok po boku s Rudou armádou během Velké vlastenecké války (druhé světové války),“ řekl Medveděv.

Místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace Dmitrij Medveděv/ Zdroj: YouTube

Cizinci, kteří vstoupili do Mezinárodní obranné legie Ukrajiny, jsou podle něj „profesionální zabijáci se zlomenou psychikou“.

Ruská vojenská technika/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace pohrozil, že „cizinci, kteří bojují na Ukrajině“, budou muset převzít plnou odpovědnost za své činy, pokud zůstanou naživu.

Ukrajinští vojáci/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Zahraniční žoldáci na Ukrajině, kteří se nevzdají, spolu se svými banderovskými mentory podléhají denacifikaci,“ uzavřel Medveděv.

Místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace Dmitrij Medveděv/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: „TYTO SLOŽITÉ ÚKOLY NELZE PROVÉST ZE DNE NA DEN“: MEDVEDĚV ŘEKL, ŽE RUSKO PLÁNUJE VYBUDOVAT EURASII OD LISABONU PO VLADIVOSTOK

PŘIPOMÍNÁME: KREML POJMENOVAL PODMÍNKU, ZA NÍŽ SE MŮŽE USKUTEČNIT OSOBNÍ SETKÁNÍ PUTINA A ZELENSKÉHO

Share