Firma Pfizer má tabletku na koronavirus: Snižuje riziko hospitalizace o téměř 90 procent

Farmaceutická společnost Pfizer oznámila, že její experimentální pilulka proti koronaviru Paxlovid snižuje riziko hospitalizace a úmrtí u rizikových pacientů.

Firma Pfizer/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Podle výsledků studie experimentální tableta Paxlovid snižuje riziko hospitalizace nebo úmrtí o 89%, pokud se vezme do tří dnů po příznaků koronaviru.

Experimentální antivirové pilulky/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Generální ředitel společnosti Pfizer Albert Burla uvedl, že pokud by léčba tabletami Paxlovid byla povolena, mohla by „eliminovat až devět z deseti hospitalizací“. Odborníci na infekční onemocnění ale varovali, že tyto výsledky jsou předběžné.

Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Zdůraznili, že tyto pilulky nejsou náhradou vakcíny – jsou určitě nejbezpečnějším a nejúčinnějším způsobem, jak snížit riziko hospitalizace s covidem-19.

Experimentální antivirové pilulky/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Studie se zúčastnilo více než 1200 pacientů s vysokým rizikem těžkého průběhu onemocněn, kteří užívali tablety Pfizer a měli mnohem menší pravděpodobnost, že budou hospitalizováni než lidé, kteří dostávali tablety s placebem. Nikdo z těch, kteří dostávali tablety, nezemřel, ale 10 lidí, kteří dostali placebo pilulky zemřeli,“ uvedla firma Pfizer.

PSALI JSME: TŘETÍ DÁVKA VAKCÍNY PFIZERU JE ÚČINNÁ NA 95,6 PROCENTA, VYPLÝVÁ ZE STUDIE

PŘIPOMÍNÁME: ÚČINNOST VAKCÍNY PFIZER PO ŠESTI MĚSÍCÍCH KLESÁ Z 88% NA 47 PROCENT, INFORMOVALI VĚDCI

Share