Tleskali mu vestoje: „Bez vás bude Ukrajina sama,“ řekl Zelenský v Evropském parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystoupil na dálku s projevem v Evropském parlamentu a řekl, že Ukrajina dokázala, že si vybrala Evropu, a Evropa si nyní musí vybrat Ukrajinu a podpořit její vstup do EU.

Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: youtube.com

„Vážení účastníci, v posledních dnech nevím, jak vás správně pozdravit, protože nedokážu říct „dobré ráno“, „dobré odpoledne“ nebo „dobrý večer“.

Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

A to je naprostá pravda, protože tento den není pro někoho dobrý, tento večer je pro někoho poslední. Mluvím o svých občanech, občanech Ukrajiny, kteří hájí své životy a hájí svou svobodu…

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Jsem rád, že jsme vás všechny, země Evropské unie, sjednotili. Je to tragédie pro mě, pro každého Ukrajince a pro náš stát, že jsme museli zaplatit příliš vysokou cenu. Jsou to dvě revoluce, jedna válka a 5 dní totální invaze Ruské federace.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Víte, že nebudu číst text z papíru, protože chci hovořit o realitě… Myslím si, že dnes platíme příliš vysokou cenu za to, že chceme vyznávat stejné hodnoty, které vyznáváte v Evropě.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: fakty.com.ua

Často rádi říkáme, že zvítězíme, a jsem moc rád, že už to nejen říkáte, ale i vidíte. A určitě zvítězíme. Jsem si jistý…

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Nikdo nás nezlomí. Jsme silní. Jsme Ukrajinci. Máme velmi motivované lidi. Bojujeme za svá práva, svobodu. Bojujeme o přežití a to je naše největší motivace. Bojujeme za to, abychom byli rovnoprávnými členy Evropy…

Žena/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Evropská unie s námi bude silnější. Bez vás bude Ukrajina sama. Prokázali jsme svou sílu, dokázali jsme, že jsme stejní jako vy. Dokažte, že jste s námi, dokažte, že nás nenecháte jít, dokažte, že jste skutečně Evropané. Pak život přemůže smrt,“ řekl Zelenský.

Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: THE TIMES: PUTIN VYSLAL 400 VAGNEROVCŮ, KTEŘÍ MAJÍ ZA ÚKOL ZLIKVIDOVAT PREZIDENTA ZELENSKÉHO

PŘIPOMÍNÁME: VOLODYMYR ZELENSKYJ CHCE, ABY SE UKRAJINA OKAMŽITĚ STALA ČLENEM EU: UKRAJINA SI TO PODLE NĚJ ZASLOUŽILA

Share