35 kilogramový vlněný „svetr“: Ztracené zvíře na sobě neslo úctyhodných 35 kilogramu vlny, kvůli níž nevidělo nic a putovalo roky v lese

Jeho 35 kilogramový vlněný „svetr“ byl doslova životu nebezpečný.

Zvíře bylo nalezeno v lese 60 km od Melbourne v Austrálii. Poté, co se neznámý muž setkal se zvířetem, které dostalo přezdívku Baarak, to okamžitě nahlásil zaměstnancům farmy Edgar Mission. Podle agentury Reuters pracovníci brzy pustili se do transformace berana.

Beran/Zdroj: life.ru

“Ovce by se měly stříhat alespoň jednou ročně. Jinak bude vlna růst a růst, jako v tomto případě,” Kyle Berend, zástupce útulku “Mission Edgar”

Práce bylo hodně: z Baaraku bylo vyříznuto více než 35 kilogramů vlny. Navíc, když bylo po všem, zaměstnanci si všimli, že na beranu byla značka. Zdá se, že jednou zabloudil ze stáda a několik let musel bloudit horami a lesy sám. Výsledkem bylo – podváha a narušení zdraví a kvůli srsti kolem očí zvíře jen stěží něco vidělo.

Beran/Zdroj: life.ru

Nyní si Baarak zvyká na život s novým „účesem“ a znovu se učí žít ve stádu s ostatními zachráněnými ovcemi útulku „Mission Edgar“.

“Nyní děláme jen to, že diskutujeme, jak jsou tato zvířata ve skutečnosti odolná a odvážná. Zdá se nemožné je milovat ještě více, i když se o to pokusíte,” Kyle Berend, zástupce útulku „Mission Edgar“

PSALI JSME: MUŽ NASHROMÁŽDIL VÍCE NEŽ 150 000 KORUN PRO BEZDOMOVCE TÍM, ŽE MALOVAL VTIPNÉ ZVÍŘECÍ PORTRÉTY

PŘIPOMÍNÁME: MAJITELÉ STŘÍDAVĚ SPÍ NA POHOVCE SE STARÝM PSEM, ABY SE NECITIL OSAMĚLÝ

Share