Česko ztratilo další významnou osobnost: do hvězdného nebe odešla Věra Gondolánová, zpívala i s Karlem Gottem

Zpěvačka Věra Gondolánová se svou nemocí dlouho bojovala, ale její tělo nemělo dost sil a zemřela. Zemřela ve věku 66 let. Byla jednou z mála tuzemských zpěvaček, která zpívala v síni Olympia v Paříži a také několikrát zpívala po boku Českého slavíka Karla Gotta.

O smrti zpěvačky se dozvědělo z Facebooku, kde o tom informoval její synovec Filip Gondolán. Zemřela po dlouhé nemoci.

Věra Gondolánová / Zdroj: youtube.com

Synovec Věry Gondolánové napsal, že podle něj byla nejtalentovanější v jejich rodině. Zpěvem se zabývala od dětství a od patnácti let začala vystupovat spolu s rodinnou kapelou Bratři.

V té době svého života také vystupovala s ruským folklorním souborem. Pak změnila žánr svého zpěvu a začala zpívat ve stylech jako komorní jazz a soul.

Věra Gondolánová / Zdroj: youtube.com

Zpívala také se slavným českým zpěvákem Zlatým slavíkem Karlem Gottem. Společně zpívali písně i v angličtině.

V rodině Věry Gondolánové bylo mnoho hudebníků, například její bratr Antonín nějakou dobu hrál v Orchestru Ladislava Štaidla.

Věra Gondolánová / Zdroj: youtube.com

Zpěvačka se vdala v Austrálii, kam emigrovala. Byla známá mnoha lidem po celém světě. Vystupovala například v Americe nebo na francouzských festivalech v Paříži, Lionu či Montrealu.

V roce 2004 vydala album Věra Gondolán: Klenoty romské hudby.

PSALI JSME: SLOVENSKÁ PREZIDENTKA DOSTALA DRUHOU DÁVKU VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU: JEJÍ MLUVČÍ POPSAL VEDLEJŠÍ ÚČINKY

PŘIPOMÍNÁME: ROMAN PRYMULA PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE ŽIVOT V ČESKU BUDE LETOS NA PODZIM KLIDNĚJŠÍ: ZATÍM ALE DOCHÁZÍ K OMEZENÍ DODÁVEK VAKCÍNY

Share