Změna současné vlajky České republiky: známý designér už začal pracovat, první návrh dokončí do měsíce

Uznávaný designér Petr Novague si z toho před více než půl rokem dělal legraci, nyní se však vážně pustil do předělávání české vlajky. Upozornil, že používání takové vlajky porušuje dohodu se sousedním Slovenskem. Informuje o tom web TN.cz.

I když to byl původně vtip, designér Petr Novague o tom teď vážně uvažuje. Už začal předělávat vlajku a vypadá to, že nyní bude toto téma aktuální ve společnosti a začne se o něm debatovat.

Petr Novague / Zdroj: youtube.com

„Minulý rok se mě někdo ptal, jaký úkol zřejmě nikdy nedostanu, ale bavil by mě. Tak jsem řekl, že by to bylo vytvoření nové české vlajky,“ řekl Petr Novague pro TN.cz.

Ještě předtím, než začal pracovat na tomto projektu, již obdržel mnoho e-mailů, které se týkaly tohoto tématu. To nenechalo v klidu mnoho občanů.

Vlajka Českého království / Ilustrační foto / Zdroj: wikipedia.org

Názory lidí se samozřejmě lišily, někteří tvrdili, že vlajku je třeba změnit, jiní byli proti. Ti, kteří mluví o potřebě změn, to vysvětlují tím, že současná vlajka porušuje určitý počet pravidel.

Vzpomínali například na dohody z roku 1992 před rozdělením Československa.

Tehdy čeští a slovenští politici napsali do zákona o zániku Československa větu, že nově vzniklé Česko a Slovensko si nesmějí používat státní symboly Československa.

Vlajka Slovenska / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Designér uvedl, že počet lidí, kteří nesouhlasí se současnou vlajkou, byl poměrně velký, což ho dokonce trochu překvapilo.

Současná ČR však používá československou vlajku. Bývalý slovenský předseda vlády Vladimír Mečiar kvůli tomu v minulosti požadoval po Česku odškodnění, nemělo to však pozitivní výsledek.

Vlajka České Republiky / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Od roku 1990 do roku 1992 používala Česká republika v rámci Československa vlajku Českého království, nicméně vypadá stejně jako vlajka sousedního Polska.

Modrý klín na vlajce Československa znamenal právě Slováky. Petr Novague neví, jak toto téma v české společnosti skončí, nicméně podle něj jde spíše o akademické téma. Do měsíce dokončí první návrh vlajky.

PSALI JSME: KAREL GOTT VE SVÉ NOVÉ KNIZE PROZRADIL TAJEMSTVÍ O SVÝCH DCERÁCH: “CÍTIL JSEM TO TROCHU JAKO PODRAZ“

PŘIPOMÍNÁME: PUTIN NA DEBATĚ S OBČANY PROZRADIL, ČÍM SE NECHAL OČKOVAT PROTI KORONAVIRU: NECHTĚL PRÝ, ABY LIDÉ PŘEMÝŠLELI NAD TÍM, ZDA JE NĚJAKÁ VAKCÍNA LEPŠÍ NEŽ JINÁ

Share