Žena si vzala k sobě kotě: o několik měsíců později se začalo chovat podivně a u veterináře se zjistilo, že jde o divokého jaguarundi

Žena z Argentiny byla nedávno velmi překvapená, když vzala své kotě k veterináři. Pak se ukázalo, že to vůbec není kotě.

Jaguarundi/ Zdroj:youtube

Zdravotnický personál jí také poskytl kontaktní údaje pro místní přírodní rezervu Horco Molle.

Před dvěma měsíci byli Florencia Lobo a její bratr v provincii Tucuman v severozápadní Argentině. Narazili na dvě koťata na kraji silnice.

Seděli poblíž své matky, která bohužel zemřela za neznámých okolností. Po konzultaci se bratr a sestra rozhodli vzít koťata s sebou.

Jaguarundi/ Zdroj:youtube

Florencia později uvedla, že si zpočátku mysleli, že matka zemřela během porodu, po tom, jak byla opuštěná svým majitelem.

Jedno z koťat také zemřelo o něco později. Tito však rostl a rychle se zotavil. Navzdory tomu se Florencia rozhodla ukázat dítě veterináři.

Řekl jí, že podle jeho názoru její kotě patří k nějakým neznámým druhům, a doporučil kontaktovat specialisty místní rezervy Horco Molle.

Jaguarundi/ Zdroj:youtube

Personál centra potvrdil podezření veterináře. Tito vlastně vůbec nebyl obyčejným kocourem. Ukázalo se, že je to puma jaguarundi, blízký příbuzný pum.

Tyto divoké kočky obvykle váží mezi 3 a 7 kilogramy, a proto se podobají velké domácí kočce.

Jaguarundi/ Zdroj:youtube

Jsou usazeni na velké ploše od Mexika po Jižní Ameriku. Podle texaského ministerstva parků a divoké zvěře žily jaguarundi kdysi dokonce na jihu tohoto státu, ale později zmizely. Tomuto druhu hrozí vyhynutí.

Přírodní rezervace Horco Molle převzala Tita, který si nyní zvyká žít sám. Později bude propuštěn do divoké přírody.

PSALI JSME: ZMĚNY, KTERÉ SLUŠÍ: STYLISTA PROMĚNIL ŘÍDKÉ VLASY ŽENY V OBJEMNÝ ÚČES S KADEŘEMI

PŘIPOMÍNÁME: ENERGICKÝ BOOGIE WOOGIE OD STARŠÍCH TANEČNÍKŮ: TENTO SKVĚLÝ TANEC NABRAL SKORO PŮL MILIONU VZHLÉDNUTÍ

Share