Žena porodila tak malého syna, že lékaři nemohli uvěřit vlastním očím: je mužskou verzí Thumbeliny a k nalezení dítěte potřebujete dalekohled

Obyvatelka Anglie porodila tak malého syna, že lékaři nemohli uvěřit vlastním očím. Chcete-li vidět dítě v postýlce, musíte nosit brýle, protože tento chlapec může být ve své velikosti srovnáván pouze s hrdinkou pohádky od Hanse Christiana Andersena.

Dítě/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Budoucí máma Gemma Richards z Constantine County, se chystala strávit den v práci v kanceláři, když ucítila neobvyklý pocit v břiše. Vzhledem k tomu, že v té chvíli byla dívka ve 24. týdnu těhotenství, se rozhodla neignorovat bolest a navštívit lékaře.

Gemma Richards a Casper/Zdroj: medialeaks.ru

Jak se ukázalo, žena měla pravdu, protože jakmile dorazila do nemocnice, náhle začalo krvácení, po kterém Gemma ztratila vědomí. O několik hodin později se nastávající matka probudila a od lékařů zaslechla nečekaná slova. Lékaři trvali na tom, že musí porodit.
“Je to třetí těhotenství a nikdy jsem nic takového nezažila. Rozhodla jsem se věřit lékařům,“ vysvětlila Gemma.

Casper/Zdroj: medialeaks.ru

Když dívka porodila, její syn, kterého pojmenovala Casper, vážil pouze 658 gramů. Máma se při pohledu na dítě bála, že nepřežije. “Casper byl tak malý, že jsem si ani neuvědomila, že je dítě. Lékaři řekli, že má 30 procentní šanci na přežití, ale věřila jsem, že všechno bude v pořádku,“ dodala Richards.

Stav chlapce byl velmi nestabilní, a tak první měsíc svého života strávil na jednotce intenzivní péče. Casper se po tuto dobu neviděl svého otce, ani sourozenci.
“Velmi mi chybí rodina. Musí se zotavit, aby v budoucnu nevznikly žádné problémy,“ odůvodnila žena. V květnu 2021 museli lékaři provést nouzovou operaci.

Casper/Zdroj: medialeaks.ru

Gemma však věří, že se jejich rodina brzy bude moci znovu sejít. “Jsem velmi vděčný lékařům, kteří nám pomáhají, a doufám, že brzy budeme všichni spolu,“ řekla na závěr Gemma.

ČTĚTE TAKÉ: V BABYBOXU DNES RÁNO BYLO NALEZENO MIMINKO: ROZHODNUTÍ DÍTĚ ODLOŽIT DĚŤÁTKO PŘIJALI OBA RODIČE

PSALI JSME: JE TĚŽKÉ TOMU UVĚŘIT: MATKA, KTERÁ PORODILA 11 DĚTÍ, NA RODINNÉM SNÍMKU VYPADÁ SPÍŠE JAKO JEJICH STARŠÍ SESTRA

Share