Dívky se poprvé dozvěděly, co je spánková paralýza. Obyvatelky Spojených států uviděly krásnou květinu a nenechaly si ujít příležitost pořídit si s rostlinou pár fotografií s ní. Po několika spánkových paralýzách toho litovaly, protože je nikdo nevaroval, že to bylo kvůli kytce.
Na konci června Raffaela Weimanová a její kamarádka šly cestičkou, jednu z nich zaujala jasně žlutá květina. Svým neobvyklým vzhledem doslova nalákala dívky. Raffaela přistoupila blíž a vytrhla rostlinu, aby s ní pořídila pár fotografií pro svůj Instagram.
Weimanové a její kamarádce se vůně květu tak líbila, že ji nepřetržitě několik hodin vdechovaly, dokud neucítily, že se s nimi děje něco zvláštního.
Raffaela se podělila o poučný příběh o tom, proč byste neměli věřit nejen cizím lidem, ale i krásným a jasným květinám. „S kamarádkou jsme šly na narozeninovou oslavu a našly jsme tuto nádhernou květinu, jejíž vůni jsme celou noc vdechovaly. Obě jsme se na večírku cítily špatně a proto jsme odešly domů.“
Ale to byl jen začátek. Když se Weimanová pokusila usnout, nejprve pochopila, co je spánková paralýza – stav, kdy tělo „spí“ a mozek ne. Výsledkem je, že se člověk cítí ochrnutý. Nemůže se ani pohnout, ani mluvit a někdy dokonce i dýchat. Nejčastěji v této době existují halucinace, které nelze ovládat.
„Snažila jsem se usnout, ale měla jsem velmi podivné sny. To bylo poprvé, co jsem měla spánkovou paralýzu,“ vzpomíná dívka.
Ráno kamarádky se rozhodly přečíst informace o této úžasné rostlině. Dozvěděly se tedy, že inhalovaly jedovatý pyl květiny zvaný Andělská trubka.
„Ukázalo se, že tato květina je velmi jedovatá, a my jsme to nevěděly, načerpaly jsme uvnitř toxické látky, jako jsou idioti,“ shrnula Raffaela.
https://www.tiktok.com/@songsbyralph/video/6977392840867351813?refer=embed
Seznam vedlejších účinků kvůli této rostlině zahrnuje také podráždění dýchacích cest, silné závratě, zvracení a migrény.
ČTĚTE TAKÉ: ŽENA NEVĚDĚLA, PROČ JÍ KYTKA VADNE: ALE KDYŽ SE PODÍVALA POD LISTY, VŠE BYLO HNED JASNÉ
PSALI JSME: ROZMNOŽOVÁNÍ FIALEK POMOCI LISTŮ: AMERICKÁ METODA CHOVATELŮ