„Jsem jako jeden z mála“: prezident Miloš Zeman se vyjádřil k povinnému očkování a zkritizoval lidi, kteří demonstrují proti vakcínám

Prezident Miloš Zeman hájí povinné očkování proti koronaviru v České republice, které schválila předchozí vláda svou vyhláškou. Informuje o tom web seznamzpravy.cz s odkazem na CNN Prima NEWS.

„Jsem jako jeden z mála zastáncem povinného očkování,“ s tím, že v Česku máme povinné očkování proti mnoha nemocím a nic se nezmění, pokud ještě jednu k nim přidáme.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Zeman má také obavy z nové varianty omikron, která se nyní velmi rychle šíří. Předpokládá, že se vlny koronaviru mohou pořád opakovat. Hlava státu tvrdí, že je to pouze jeho názor a nikomu ho nevnucuje.

Rovněž se ale Miloš Zeman pustil do odpůrců očkování, kteří proti plošné vakcinaci protestují. Prezident podotkl, že vakcína není experimentální a dodal, že účastníci demonstrací mstí za to, že jsou bezvýznamní.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Zeman údajně mluvil o povinném očkování i s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem, který ho nepodporuje a trvá na svém.

V Česku se povinně očkuje proti jedenácti nemocím. Bývala vláda od března také schválila plošné očkování proti koronaviru pro osoby nad 60 let a některé profese.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Válek zdůraznil, že se vyhláška upraví a určitě nebude podporovat plošné očkování dle věku.

PSALI JSME: VLASTIMIL VÁLEK UVEDL, KDY PŘEDSTAVÍ NOVOU VYHLÁŠKU O POVINNÉM OČKOVÁNÍ: MINISTR PROZRADIL, KOHO SE JIŽ TÝKAT NEBUDE

PŘIPOMÍNÁME: MILOŠ ZEMAN VYSVĚTLIL, PROČ SE ROZHODL JMENOVAT LIPAVSKÉHO: PREZIDENT SE TAKÉ VYJÁDŘIL K MOŽNÉ KANDIDATUŘE BABIŠE NA PREZIDENTA

Share