Zeman a Vystrčil hodlají pronést projevy o Vánocích a na Nový rok: co plánují Fiala a Pekarová Adamová

Letos politici stejně jako v předchozích letech hodlají spoluobčanům poblahopřát k svátkům. Hlava státu Miloš Zeman hodlá vystoupit 26. prosince, stejně jako to dělal v minulosti. Šéf horní komory Parlamentu Miloš Vystrčil naplánoval svůj projev na 1. ledna. Zatím ale není známo, co plánuje designovaný předseda vlády Petr Fiala. Informuje o tom web ct24.ceskatelevize.cz.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Pro Miloše Zemana to bude už deváté vánoční poselství. Prezident opět zhodnotí uplynulý rok a přestože je nyní pod lékařským dohledem, přednese svůj projev na zámku v Lánech.

Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka by vysílání prezidentova projevu mělo začít v neděli 26. prosince od 13 hodin.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Vystoupit hodlá také šéf Senátu Miloš Vystrčil. Pro něj to bude druhý novoroční projev. Plánuje vystoupit živě a chce mluvit o tom nejaktuálnějším. Proto zatím nespěchá s přípravou, na to má ještě čas.

Předsedkyně dolní komory Parlamentu Markéta Pekarová Adamová už pro sebe rozhodnutí udělala. Nebude vystupovat s projevem, nechce to dělat jako její předchůdce Radek Vondráček.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

„Myslím si, že když je těch projevů příliš mnoho, tak vlastně překrývá jeden druhý,“ uvedla Pekarová Adamová. Podle ní vánoční či novoroční poselství patří dalším nejvyšším ústavním činitelům.

Co plánuje nový premiér Petr Fiala zatím není známo. Zřejmě bude hodně záležet na tom, zda bude do 1. ledna jmenován nový kabinet.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Podle tiskového mluvčího ODS Václava Smolky se tím zabývají. Nyní je však pro ně důležitější řešení jiných věcí, například jmenování vlády.

PSALI JSME: SPOLU JSOU VELICE ŠŤASTNÍ: DARA ROLINS PROMLUVILA, JAK SE SBLÍŽILA S PAVLEM NEDVĚDEM

PŘIPOMÍNÁME: MIROSLAV ETZLER SE PODĚLIL S FANOUŠKY DALŠÍ FOTKOU Z NEMOCNICI: CO ŘEKL O COVIDU ZNÁMÝ HEREC

Share