Pár neplánoval mít děti, ale osud jim udělal dárek: když vstoupil do metra do metra, cesta dopadla tak, že na ulici vyšli se synem

Zamilovaní muži neplánovali děti, ale osud jim udělal dárek. Jejich budoucího syna našli v metro, protože nejprve mysleli, že je to panenka.

Muži/Zdroj: medialeaks.ru

Na konci srpna 2000 Danny Steward spěchal se svým přítelem Petem Mercuriem. Rychle vstoupil do metra v srdci New Yorku. Ale v jednu chvíli jeho pohled upoutal malý balíček, o kterém si muž nejprve myslel, že je to panenka.

„Znovu jsem se rozhlédl a všiml jsem si, že se nohy panenky pohybují. A pak jsem si uvědomil, že to byl malý chlapec zabalený v tmavé bundě,“ – vzpomíná Danny.

Muž okamžitě doběhl k dítěti, vzal ho do náruče a pokusil se najít jeho rodiče. Přistoupil ke kolemjdoucím a snažil se upoutat pozornost v naději, že alespoň někdo zavolá policii. Danny byl v rozpacích a nevěděl, co dělat dál.

„Upoutal jsem pozornost jedné ženy, ale nemluvila anglicky. Pravděpodobně si myslela, že jsem blázen.“

V té době byly mobilní telefony vzácností, a tak Steward vyběhl s dítětem na ulici a zavolal policii pomocí telefonního automatu. A zároveň řekl Petovi: nemohl by přijít včas, protože našel dítě.

„Z nějakého důvodu jsem si myslel, že mi policie nevěřila, mysleli si, že je to vtip, ale přesto jsem jim řekl, kde jsem a že budu je čekat. Pak jsem se rozhodl zavolat Petovi, který byl velmi překvapen touto situaci.“

Policisté, kteří dorazili na místo, vyslýchali svědky a sociální služby poslaly dítě do sirotčince, dokud mu nenalezly novou rodinu.

Kluci se shodli, že by bylo skvělé každý rok 28. srpna posílat chlapci pohlednici, která mu připomene, že toto datum je jeho druhé narozeniny.

Pár žil svým běžným životem až do konce prosince 2000, kdy jim zavolal rodinný soud a požádal je, aby přišli a potvrdili, že to byl Danny, kdo našel dítě.

Soudce navrhl, aby Steward adoptoval chlapce – dítě se muselo dostat do rodiny co nejdříve. Danny dlouho nepřemýšlel a souhlasil. V roce 2002, kdy byly připraveny všechny dokumenty, našlo dítě, kterému jeho rodiče dali jméno Kevin, dva otce.

Rodina/Zdroj: medialeaks.ru

Muži, navzdory své nezkušenosti, odvedli vynikající otcovskou práci. Četli svému synovi pohádky, zabývali se jeho vzděláváním.

V roce 2011, kdy byly ve státě New York legalizovány manželství osob stejného pohlaví, se Danny a Pet oficiálně vzali.

Rodina/Zdroj: medialeaks.ru

Kevin samozřejmě chtěl vědět, kdo jsou jeho skuteční rodiče. Několikrát na tuto otázku upozorňoval, ale pak na ni zapomněl.

„Kevin je velmi schopný člověk. Když se chce něco naučit, prostě jde a dělá to. Naučil se tedy hrát na klavír sám. Je to čestný a laskavý člověk.“

Chlapec studoval dobře ve škole a nastoupil na univerzitu, kde studoval programování. V roce 2021 dosáhl Kevin 20 let. Rád tráví čas se svými otci, kteří nemají tušení, jaký by byl jejich život, kdyby se v něm neobjevil adoptivní syn.

Rodina/Zdroj: medialeaks.ru

„Ještě před 20 lety bylo pro mě nemyslitelné být rodičem, ale teď se mi zdá být absurdnější a nemožnější být bez dětí,“ – přiznal se Pete.

PSALI JSME: NEUVĚŘITELNÝ PŘÍBĚH BOJE O ŽIVOT: ŽENA VENČILA SVÉ PEJSKY A NAŠLA DÍTĚ V HROMADĚ KAMENÍ A ODPADKŮ. PO DVACETI LETECH SE POTKALI

PŘIPOMÍNÁME: NEUVĚŘITELNÝ PŘÍBĚH BOJE O ŽIVOT: ŽENA NAŠLA BATOLE V HROMADĚ KAMENÍ A ODPADKŮ

Share