Holku neměli rádi ve třídě kvůli vlasům: Musela radikálně změnit účes a tak si získala přízeň spolužáků

Školačka z Anglie trpěla od dětství nemocí, kvůli které se její účes změnil, ale spolužáci ji nepodporovali. Aby se dívka zbavila posměchu navždy, rozhodla se změnit svůj účes ještě radikálněji – a fungovalo to.

Žákyně/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Elle Goodwinové, žákyni osmé třídy, byla diagnostikována chronická rekurentní multifokální osteomyelitida ještě v dětství. Jedná se o onemocnění spojené se zánětlivými procesy v kostech a jedním z jeho příznaků je vypadávání vlasů.

Když byla dívka v šesté třídě, Ellovy kudrlinky začaly vypadávat. Zpočátku těžko snesla posměch svých spolužáků a nedokázala se vyrovnat s novým vzhledem.

Ella Goodwin/Zdroj: medialeaks.ru

Goodwin to urazilo, že ostatní dětí mají obyčejné vlasy, a ona sama už měla plešaté skvrny.
Po dva roky se Ella snažila nevěnovat pozornost reakcím svých vrstevníků, ale v roce 2021, když jí bylo 13 let, se rozhodla pro ušlechtilý čin.

Ella Goodwin/Zdroj: medialeaks.ru

Dívka si chtěla vlasy úplně ostříhat a darovat je charitě, která vytváří přírodní paruky pro děti s rakovinou. Spolu s Elou i její matka ostříhala své vlasy. Školačce chvíli trvalo, než si zvykla na nový vzhled. Nejprve chodila do školy v kapuci nebo čepici, ale brzy čelila další překážce. Učitelé k ní začali dělat pokárání a pak Elle úplně zakázali zakrývat účes.

Ella Goodwin/Zdroj: medialeaks.ru

Dívka byla v zoufalství, ale pomoc přišla z nečekaného směru. Goodwin nakonec její spolužáci podpořili – protestem přímo ve škole. Studenti přišli s transparenty, křičeli „Spravedlnost pro Ellu“ a poté si nasadili čepice nebo kapuce.

“Bylo úžasné si uvědomit, kolik lidí mě podporovalo. To je důležité. Bez čepice a kapuce bych se do školy nevrátila,“ vzpomíná holka.

Ella Goodwin s mámou/Zdroj: medialeaks.ru

Nakonec bojkot přinesl výsledky. Vedení školy umožnilo Elle chodívat do školy a nacházet se ve třídě se zakrytou hlavou. Dívka neřekla, zda se její vztah se spolužáky zlepšil. Pravděpodobně po společné akci se její třídě daří lépe.

ČTĚTE TAKÉ: „NEMĚLI BYSTE KUPOVAT OBLEČENÍ ONLINE“ DOSLOVA KŘIČÍ VIDEO DÍVKY O ŠATECH: NYNÍ DÍVKA VYPADÁ JAKO SOCHA SVOBODY

PSALI JSME: ŠKOLÁK STISKL DVĚ TLAČÍTKA A BANKOMAT MU DAL 12 TISÍC. POUŽIL JE TAK, ABY JEHO MATKA PLAKALA

Share