Za mužem šlo malé štěně a ten ho vzal domu: po několika měsících se ukázalo, že to nebyl pes

Tento neobvyklý příběh ze svého života vyprávěl muž jménem Stanley Gordon na jednom z fór o zvířatech a šokoval čtenáře.

Štěně / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Byl to normální sobotní večer a Stanley se vracel domů z obchodu. Po procházce kolem parku může začalo pronásledovat malé štěně. Muž si ho okamžitě všiml. Stanley si uvědomil, že zvíře má hlad a zastavil se, aby ho nakrmil.

Stanley vytáhl pár plátků slaniny, které koupil v obchodě, a dal je malému pronásledovateli. Štěně s velkou radostí snědlo pamlsek, ale asi mu to nestačilo, a tak šel mazlíček dál za neznámým mužem.

Štěně / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Štěně následovalo Stanleyho a drželo krok. Muž se dokonce ještě jednou zastavil, aby štěně nakrmil, ale stejně za ním šel. Stanley se tehdy rozhodl vzít si stěně domu, protože zvíře samo si vybralo právě jeho.

Navíc muž nemohl tak jednoduše ho nechat o samotě, protože věděl, jaké podmínky čeká toulavého psa na ulici. Pejsek byl milý a za tu dobu, co muž šel domů, jako by se s ním stihl spřátelit.

Štěně / Zdroj: kaliningrad.sm-news.ru

Stanley přátelsky otevřel branku svého domu a pustil Richieho dovnitř, takové jméno dostalo štěně. Richie radostně vběhl na trávník, posadil se u verandy domu a začal vrtět ocasem. Tak si muž pořídil domácí zvíře, které si samo vybralo svého majitele.

Je to pár měsíců, co Ritchie žil u Stanleyho. Zpočátku vše bylo dobré. Štěně bylo jako všichni ostatní: hrálo si s hračkami, běhalo celé hodiny, projevovalo zájem o okolní svět.

Štěně / Zdroj: kaliningrad.sm-news.ru

Ale když Richiemu byl asi půl roku starý, stal se hyperaktivní. Na vycházkách ho nebylo možné udržet na vodítku, ve vztahu k ostatním psům projevoval agresi, odmítal jíst krmivo pro psy.

Takové chování se Stanleyovi nelíbilo a on odvezl Richieho k veterináři, kde se nakonec vše projasnilo. Když veterinář uviděl Ritchieho, tak zbledl a Stanleyho okamžitě vyvedl z ošetřovny.

Štěně / Zdroj: kaliningrad.sm-news.ru

Tam řekl, že muž si vzal ne toulavého psa, ale skutečnou divokou šelmu – vlka. Proto se zvíře začalo chovat takto. Vše nasvědčovalo tomu, že se jeho divoké instinkty začaly probouzet.

Stanley byl touto zprávou zaskočen. Pro muže bylo nepochopitelné, jak on jen mohl splést psa s vlkem. Na pohled jsou téměř všichni stejní. Koneckonců, vlci jsou předky psů.

Štěně / Zdroj: kaliningrad.sm-news.ru

A když Richie začal žít se Stanleym, byl na něj tak zvyklý, že si nevšiml žádné zvláštnosti ve vzhledu zvířete.

Bohužel nebylo možné nechat divoké zvíře doma. Richie musí žít ve volné přírodě, v přirozeném prostředí. Ano, a je nebezpečné žít s divokým zvířetem v sousedství.

Stanley se smutně rozloučil s Richiem, ale uklidnila ho skutečnost, že pomohl přežít osamělému a ztracenému zvířeti. Nyní mohl žít samostatně s dalšími vlky.

Štěně / Zdroj: kaliningrad.sm-news.ru

PSALI JSME: MUŽ ZACHRÁNÍL VLČKA, A TEN PO LETECH MU PŘIŠEL NA POMOC ALE UŽ JAKO DOSPĚLÝ VLK

PŘIPOMÍNÁME: KOUPIL ŠTĚNĚ HUSKY A VYROSTL MODROOKÝ VLK: MUŽ DLOUHO POCHYBOVAL O PLEMENI SVÉHO PSA, ALE MARNĚ

Share