Vláda chce prosadit pandemický zákon za každou cenu: opoziční hnutí SPD prohlásilo, že novelu bude „tvrdě obstruovat“

Pandemický zákon v Senátě neuspěl a proto míří zpět do Poslanecké sněmovny. Vláda chce novelu protlačit a pro přehlasování horní komory Parlamentu bude potřebovat nadpoloviční většinu všech poslanců. Schválení pandemického zákona nepodporuje hnutí SPD, které hodlá znovu „tvrdě obstruovat“ novelu. Informuje o tom web echo24.cz.

Kabinet novelu pandemického zákona prosazuje, protože 28. února skončí platnost toho předchozího. Premiér Petr Fiala proto zdůraznil, že pro schvalování protiepidemických opatření je potřeba schválit nový zákon.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Vláda chce platnost pandemického zákona prodloužit do konce listopadu, aby mohla zavádět opatření bez nouzového stavu. Jedná se například o zavírání restaurací a dalších služeb. Dle novely by bylo možné poslat někoho do karantény jenom pomoci SMS.

Koalice na novele trvá a změnit ho již nemůže, protože na to není čas. Nyní ale potřebuje 101 hlasů. Prezident Miloš Zeman již slíbil, že zákon podepíše v podobě, v jaké ho vypustí Sněmovna.

Vlastimil Válek a Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Tomio Okamura ale již před časem řekl, že jeho hnutí bude zákon znovu obstruovat. SPD je proti novele pandemického zákona a Okamura dodává, že Fialu nepodporují ani jeho senátoři.

„Hnutí SPD prosazuje zrušení všech plošných opatření, zrušení pandemického zákona a návrat do normálního života,“ řekl Okamura.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek věří, že zákon bude schválen, protože v opačném případě bude nejspíš žádat vládu o vyhlášení nouzového stavu minimálně na dva týdny. Vláda sice v poslední době rozvolňuje, ale musí prý mít pojistku v podobě pandemického zákona, pokud by se situace zhoršila.

PSALI JSME: VĚDCI PROMLUVILI O DVOU NOVÝCH PŘÍZNACÍCH MUTACE OMIKRON: TO BY MOHL BÝT PROBLÉM PRO SENIORY

PŘIPOMÍNÁME: JUREČKA UVAŽUJE O SNÍŽENÍ DŮCHODŮ EXPONENTŮ KOMUNISTICKÉHO REŽIMU: MINISTR PRÁCE ŘEKL, KDY SE TO MŮŽE STÁT

Share