Do babyboxu bylo odloženo novorozené dítě: miminko dostalo krásné české jméno

V pondělí v noci někdo v Kolíně do babyboxu odložil novorozeného chlapečka. Jedná se o první miminko v tomto roce, které bylo do schránky odloženo. Píše o tom web novinky.cz.

Od jejich založení v roce 2005 je to 215 dítě, pro které babybox stal záchranou. Informoval o tom zakladatel schránek Ludvik Hess.

Babybox / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Do babyboxu vstoupil ve žluté dece zcela nahý a úplně čerstvě narozený ve 23:07 v pondělí 22. února,“ prozradil Hess. V kolínské nemocnici potvrdili, že chlapeček je zcela v pořádku. Od zakladatele babyboxů dostal jméno Vojtěch Novák.

V Kolíně se jedná o třetí případ odložení dítěte do záchranné schránky od roku 2008, kdy byla založení.

Ludvík Hess / Zdroj: youtube,com

Po celém Česku je otevřeno již 79 babyboxů, které jsou vybaveny tak, aby po odložení dítěte byla udržována potřebná teplota a probíhala ventilace. Následně se spustí alarm a zdravotnický personál dítě odebere.

Většinou v babyboxech nacházejí novorozená miminka. Občas se ale stává, že rodiče odkládají i starší děti.

Babybox / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nyní v Česku dokonce působí porodnice, které umožňují anonymní porod a následně ponechat dítě k adopci. Zdravotníci říkají, že je to výhoda, protože pak vědí původ miminka a zdravotní stav matky.

PSALI JSME: ZKLAMANÁ GABRIELA KOUKALOVÁ UPŘÍMNĚ PROMLUVILA O TOM, CO V ŽIVOTĚ ZAŽILA: JE ZVYKLÁ ŘÍKAT PRAVDU, ALE TEĎ VIDÍ, ŽE FAIR PLAY JE JEN VE SPORTU

PŘIPOMÍNÁME: JE CELÝ TÁTA: JAK DNES VYPADÁ NEJMLADŠÍ SYN JANA KRAUSE JÁCHYM

Share