V bojích na Ukrajině nepřežilo nebo bylo zraněno 40 000 Rusů: Jaderný útok může přijít, když nás NATO vyprovokuje, řekl ruský diplomat

Mluvčí NATO na brífinku uvedl, že by se celkové ztráty ruské armády podle NATO mohly pohybovat v řádech 30 až 40 tisíc zraněných, zajatých a zabitých ruských vojáků.

Ztráty ruské armády/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„7 000 až 15 000 ruských vojáků je podle NATO pravděpodobně zabito na Ukrajině,“ uvedl korespondent Hlasu Ameriky Jeff Seldin.

Ztráty ruské armády/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Celkové ztráty, včetně zraněných a zajatých, se mohou pohybovat od 30 000 do 40 000 vojáků.

Zástupce ruského velvyslance při OSN Dmitrij Poljanskij prohlásil, že si Rusko vyhrazuje právo použít jaderné zbraně, pokud NATO zemi „vyprovokuje“. Řekl to v rozhovoru s televizí Sky News.

Ruský diplomat při OSN Dmitrij Poljanskij/ Zdroj: YouTube

„Pokud bude Rusko vyprovokováno NATO, pokud bude Rusko napadeno NATO, tak proč ne, jsme jaderná velmoc,“ varoval.

Ruský okupant/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Nemyslím si, že je správné o tom mluvit. Neměli byste ale Rusku vyhrožovat … Protože když máte co do činění s jadernou velmocí, samozřejmě musíte počítat se všemi možnými důsledky vašeho jednání,“ řekl.

Ruský diplomat při OSN Dmitrij Poljanskij/ Zdroj: YouTube

Zástupce velvyslance odmítl oficiální prohlášení vlády USA, že ruští vojáci jsou vinni z válečných zločinů na Ukrajině. „Nemyslím si, že bychom na Ukrajině páchali válečné zločiny. Samozřejmě mi nepřísluší soudit. Nejsem tam. A vy tam také nejste. Sledujete spoustu videí, která mohou být falešná,“ uvedl.

PSALI JSME: „NATO SE NESTANE STRANOU KONFLIKTU“: SCHOLZ ODMÍTÁ VYSLÁNÍ VOJÁKŮ ALIANCE NA UKRAJINU

PŘIPOMÍNÁME: VYSLÁNÍ MÍROVÝCH SIL BY VEDLO K PŘÍMÉ KONFRONTACI MEZI RUSKEM A NATO, VAROVAL LAVROV

Share