Ukrajinci prchají před válkou: Britský ministr je chсe ubytovat v domech oligarchů

Spojené království studuje možnost využití domovů a majetku ruských občanů, kteří byli vystaveni sankcím, pro humanitární účely. Uvedl to v rozhovoru s novináři britský ministr Michael Gove.

Na otázku, zda je možné využívat domy ruských oligarchů, na které byly uvaleny sankce, k ubytování ukrajinských uprchlíků, Michael Gove odpověděl:

„Nemluvíme o trvalé konfiskaci, ale říkáme: jsou na vás uvaleny sankce, podporujete Putina, váš dům je tady. Nemáte právo ho používat nebo na něm vydělávat, a navíc, pokud ho nepoužíváte nebo neslouží jako váš zdroj příjmů, můžeme ho použít na pomoc druhým. Udělejme to,“ řekl ministr.

Britský ministr Michael Gove/ Zdroj: YouTube

Pokud se podle něj bohatství a vliv oligarchů využije k podpoře ruského prezidenta Vladimira Putina, budou se muset zodpovídat z následků.

„Proces sankcí zahrnuje důkladnou analýzu toho, kdo by měl být sankcionován… Jednali jsme tak rychle, jak jsme dokázali,“ uvedl.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: zn.ua

Podle něj pokud lze použít majetek ruských oligarchů, pak to je třeba udělat.

Spojené království uvalilo sankce na více než 800 ruských fyzických osob, právnických osob, dceřiných společností nejužšího okruhu Vladimira Putina a oligarchů.

PSALI JSME: ŠÉF BRITSKÉHO GENERÁLNÍHO ŠTÁBU NEDOPORUČUJE SPOLUOBČANŮM, ABY SE ÚČASTNILI VÁLKY NA UKRAJINĚ

PŘIPOMÍNÁME: RUSOVÉ ZLIKVIDOVALI AMERICKÉHO NOVINÁŘE V BOJÍCH U IRPINI, TVRDÍ UKRAJINSKÁ POLICIE

Share