Tento svět opustil herec Ladislav Potměšil: poslední roky života byly těžké kvůli boji se zákeřnou nemocí

Poslední roky života herce Ladislava Potměšila byly rozhodně těžké. V roce 2016 se ukázalo, že má metastázující nádor na jednom z obratlů. Od té doby podstoupil tři operace, většinu času už ležel. Herec zemřel 12. července 2021 v Praze ve věku 75 let. Píše o tom Blesk.cz.

O smrti herce informoval jeho syn Jan pro portál Blesk.cz. Podle jeho slov Ladislav Potměšil byl v nemocnici Motol a zemřel ve spánku. Příčinou smrti byla právě rakovina.

Ladislav Potměšil / Zdroj: youtube.com

Poděkoval také všem lékařům a zdravotníkům, kteří se o jeho otce v posledních letech a posledních dnech starali. Podle něj poslední roky herec trpěl.

Po zjištění, že má rakovinu obratle, podstoupil Ladislav Potměšil tři operace. Vzpomínal, že to bylo jedno z nejtěžších období jeho života.

Ladislav Potměšil / Zdroj: Herminapress.cz

Kvůli tomu mohl o něco méně než půl roku jen ležet. Pak se ještě znovu začal pohybovat, ale pouze pomocí chodítka. Všechny operace byly velmi složité.

Ale byla tu ještě čtvrtá operace, a to odstranění kýly na břiše. Kvůli této léčbě už herec nemohl hrát ani ve filmech, ani v divadle.

Ladislav Potměšil / Zdroj: youtube.com

Ladislav Potměšil za svůj život ztvárnil obrovské množství rolí ve filmech, seriálech i v divadle. Mnozí si ho pamatují díky rolím majora Maisnera z trilogie Byl jednou jeden polda nebo otce Horáčka z Discopříběhu.

PSALI JSME: “KAMERA NEODPUSTÍ NIC“: PROČ ALICE BENDOVÁ SE SNOUBENCEM SE ROZHODLI TVRDĚ PRACOVAT NAD SVOU POSTAVOU

PŘIPOMÍNÁME: “DOJEMNÉ, SMUTNÉ A PAK PLNO KRÁSNÝCH VZPOMÍNEK”: KDE RODINA HANY HEGEROVÉ SPLNILA JEJÍ POSLEDNÍ PŘÁNÍ

Share