Smutný osud nejznámějších siamských dvojčat Zity a Gity: byla oddělena lékaři, když bylo dívkám 11 let, problémy neskončily po operací

Celý svět slyšel o dívkách z Kyrgyzstánu. Každopádně lékařský svět. Faktem je, že Zita a Gita, pojmenované po hrdinkách populárního indického filmu, se staly prvními siamskými dvojčaty, která byla úspěšně oddělena lékaři.

Zdroj: kenguru.plus

Problémy rodiny Rezekhanovů však neskončily po operací, která proběhla, když bylo dívkám 11 let. S věkem se dívky rozhodly, že chtějí zachraňovat životy a získat lékařské vzdělání.

Ale jejich vlastní zdraví se však rychle zhoršovalo.

U Zity se zhoršilo onemocnění ledvin a jater, a jedné oko úplně přestalo vidět. Pak došlo k vážné operaci střev, během níž Zita Rezekhanova málem dostala infarkt.

Zdroj: kenguru.plus

A v roce 2015, několik dní po jejích narozeninách, mladá dívka zemřela na četná chronická onemocnění, což stalo pro rodinu velkou ránou.

Její dvojče, Gita, byla obzvlášť zarmoucena ztrátou své sestry. Stres také ovlivnil její zdraví – měla podezření na rakovinu. Naštěstí novotvary odstranily včas. Rodina Rezekhanovových však neměla peníze na další vyšetření a udržovací terapii.

Zdroj: kenguru.plus

Gita však nezoufá a každý den pokračuje v boji za svůj šťastný život. Nyní je jí 28 let a dálkově učí každého arabštinu a korán. Studuje také na Islamic College.

Doufá, že v budoucnu bude moci otevřít vlastní školu církevní organizace. Ve snech tam Gita učí společně se jinými učiteli a organizuje akce pro studenty. Uvědomuje si, že bez pomoci dalších lidí a darů se sen nesplní, ale absolutně nezoufá.

Share