Šándor zkritizoval vládu kvůli povinnému očkování policistů a vojáků: Bezpečnostnímu expertovi vadí, že lidé s omikronem půjdou do práce, ale neočkovaní nesmí do restaurace

Vláda přichystala tzv. pracovní karanténu, která umožní chodit do práce některým profesím i s pozitivním antigenním testem na koronavirus. Důvodem je šířící se varianta omikron. Tuto změnu ale zkritizoval bezpečnostní expert Andor Šándor. Promluvil i o povinném očkování vojáků a policistů. Nepovažuje je za antivaxery a tito lidé si jen uvědomují, že vakcína nesplnila očekávání. Píše o tom web zivotvcesku.cz.

Šándor nevidí problém, že vojáci a policisté podepisují petici proti plošnému očkování, které by mělo platit od 1. března a dokonce se účastní demonstrací.

Andor Šándor / Zdroj: youtube.com

„Já bych tyto lidi nerad házel do nějaké škatulky zarytých antivaxerů, ale mohou to být lidé, kteří si uvědomují, že vakcína nesplnila to, co se od ní očekávalo,“ prohlásil odborník.

Dle jeho slov policisté a vojáci často nevidí smysl očkování, pokud nemoc prodělali. Navíc nepřichází do styku s nemocnými tak často, jako například zdravotníci.

Policie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Šándor podotkl, že kvůli povinnému očkování některých profesí dochází k rozdělování společnosti.

Expert se mimo jiné pustil do ministra zdravotnictví Vlastimila Válka a zkritizoval tzv. pracovní karanténu, kdy pracovník s omikronem může jít do práce, pokud jeho profese je důležitá pro chod státu. Šándoru se nelíbí, že zdraví a neočkování lidé při tom nesmí ani do restaurace.

Andor Šándor / Zdroj: youtube.com

Nakonec Andor Šándor řekl, že je očkován, ale farmaceutická lobby je velmi silná a podle něho přehlušuje cokoliv racionálního.

PSALI JSME: DAVID RATH UŽ JE NA SVOBODĚ A PROZRADIL, CO BUDE DĚLAT: „MĚ POLITIKA BAVÍ, ALE RADŠI BYCH UŽ ZŮSTAL U KOMENTÁŘŮ“

PŘIPOMÍNÁME: MARKÉTA PEKAROVÁ ADAMOVÁ PROMLUVILA O TOM, JAK MINISTŘI HODLAJÍ ŠETŘIT PENÍZE PRO STÁT: PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE MÍSTOPŘEDSEDOU SNĚMOVNY BUDE KAREL HAVLÍČEK

Share