Ruský okupant plakal, když ho zajali na Ukrajině: V Melitopolu odmítlo bojovat 70 ruských vojáků

V Melitopolu se 70 ruských vojáků vzbouřilo. Odmítlo se účastnit bojů na Ukrajině. Oznámily to ukrajinské obranné síly v Záporoží.

Zajatí ruští vojáci/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„24. března 2022 se 70 vojáků vzbouřilo v ruské okupační jednotce umístěné v Melitopolu, aby plnili rozkazy vedení a odmítli se zúčastnit nepřátelských akcí proti ozbrojeným silám. Vzdejte se, získejte šanci zůstat naživu!“ stojí ve zprávě.

Zajatí ruští vojáci/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Kromě toho dnes ukrajinští bojovníci územní obrany v Oděské oblasti zničili vozidlo ruské armády. Řidič byl zajat, uvedla organizace Sprotyv na Facebooku.

Rusové masově ztrácejí své vojáky a obávají se, že budou zajati ukrajinskou armádou. Vyplývá to z odposlouchávaného telefonního hovoru mezi ruským okupantem a jeho otcem, který na YouTube zveřejnil poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko.

Zajatí ruští vojáci/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Za dva dny byli čtyři zabiti a tři zraněni,“ řekl ruský voják. Přiznal, že až čtyři ruští vojáci byli zasaženi raketou, která je zabila.

Dodal, že nemají co jíst. Podle něj se bojí zajetí ukrajinskými ozbrojenými silami, a proto si připravili granát k sebezničení.

PSALI JSME: „BOJÍME SE TAM VRÁTIT“: ŘADA ZAJATÝCH RUSKÝCH VOJÁKŮ SE ROZHODLA ZŮSTAT NA UKRAJINĚ

PŘIPOMÍNÁME: ŠÉF UNIJNÍ DIPLOMACIE O PRŮBĚHU RUSKÉ INVAZE NA UKRAJINU: VŠECHNO SE VYŘEŠÍ V PŘÍŠTÍCH 15 DNECH

Share