Už je třeba některá opatření rozvolnit: Exministr zdravotnictví Prymula řekl svůj názor na pokračování lockdownu a navrhl, co je právě teď potřeba udělat

Exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula se domnívá, že už je třeba některá opatření změnit. Podle něj už je třeba otevřít sportoviště a umožnit lidem jezdit na chalupy, aby se lidé neshlukovali ve městech. Řekl to v pořadu Nový den na CNN Prima News.

Do Česka přišlo teplé počasí a lidé si chtějí užít slunečné dny, proto začínají porušovat opatření proti koronaviru. Například v hlavním městě bylo v úterý a ve středu hodně lidí, kteří přišli na náplavku.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Podle epidemiologa je takové shlukování lidí rozhodně problém. Kvůli počasí teď lidé chtějí být více venku. Ale stále funguje mnoho omezení.

Za teplého počasí chtějí lidé více chodit do přírody. Podle bývalého ministra zdravotnictví je nyní potřeba některá opatření změnit.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Navrhuje například, aby ministerstvo už umožnilo lidem jezdit na chalupy a chaty. To by podle něj snížilo shlukování lidí ve městech, například v Praze.

Roman Prymula se také domnívá, že už brzy je nutné otevřít vnější sportoviště. Samozřejmě je nutné, aby se tam byla dodržovala pravidla, ale toto opatření je třeba rozvolnit.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Zároveň řekl, že stejně je třeba dodržovat opatření, i kdyby to nikdo nekontroloval. Připomněl, že v Česku jsou mutace viru, například britská mutace je mnohem nakažlivější a nebezpečnější.

Psali jsme: Pravidla pro provoz obchodů o Velikonocích: Vláda schválila harmonogram, kdy budou obchody zavřené. Změny se dotknou i menších obchodů

PSALI JSME: TISÍCE LIDÍ V PRAZE KVŮLI TEPLÉMU POČASÍ VYŠLY DO ULIC: JAK POLICISTÉ REAGOVALI NA NEDODRŽOVÁNÍ KARANTÉNY

PŘIPOMÍNÁME: OTEVŘETE HŘIŠTĚ, VYZVALI SENÁTOŘI MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ, ABY POUŽIL SELSKÝ ROZUM: „EPIDEMIE SE NEDÁ ŘÍDIT SELSKÝM ROZUMEM,“ ODPOVĚDĚL JAN BLATNÝ

Share