Rodina koupila starý dům a našla zazděný tajný pokoj, kde nikdo nebyl již 102 let

Každý člověk se snaží mít vlastní domov, který se bude předávat z generace na generaci a bude sloužit jako útočiště pro všechny příbuzné a přátele, kde vyrostou děti, vnoučata a pravnoučata.

Život je však někdy nespravedlivý – mnoho domů ztrácí své majitele. Stojí prázdné, zchátralé, pokryté prachem, ale jsou staré zdi plné historií. Tyto domy čekají na nové majitele, kteří otevřou dveře, a s nimi i tajemství.

Autor níže uvedeného videa vypráví o jednom takovém domě ve Francii, kde noví majitelé našli zazděný tajný pokoj, kde 102 let nikdo nebyl.

Zdroj: life.ru

Zdroj: life.ru

Ve francouzské vesnici Bélâbre je dům z 19. století. Stalo se, že ho mladá rodina koupila v aukci a rozhodla se tam provést opravy. Během tohoto si lidé všimli, že z vnější strany domu je více oken než uvnitř, a uvědomili si, že někde je skrytá místnost.

Zdroj: ru.sm.news

Zdroj: dailymail.co.uk

Zničili stěnu a našli zazděnou ložnici, která obsahovala nábytek a osobní věci mladého důstojníka. Tak se noví majitelé dozvěděli příběh předchozích majitelů domu.

Zdroj: ru.sm.news

Zdroj: ru.sm.news

Zdroj: medialeaks.ru

Před sto lety tam žila rodina Rochereau – matka, otec a syn Hubert. Mladý muž sloužil v kavalérii během první světové války a zemřel v roce 1918 v Belgii. Bylo mu jen 22 let.

Zdroj: dailymail.co.uk

Zdroj: goodhouse.ru

Rodiče byli ve svém žalu neutěšitelní a rozhodli se zazdít pokoj svého syna, aby si uchovali vzpomínku na něj. Ale v roce 1935 byli nuceni dům prodat a opustit vesnici.

Zdroj: goodhouse.ru

Nový majitel domu, vojenský generál, přislíbil starostlivým rodičům, že neotevře Hubertovu ložnici a dodržel slovo. Dům však brzy přešel do vlastnictví generálovy dcery a jejího manžela.

Zdroj: medialeaks.ru

Pár vlastnil dům více než 70 let a tu vychoval děti a vnoučata. Celé ty roky si pamatovali slib, který dali rodině Rochereau, a neotevřeli zazděný pokoj. Ale dcera generála zemřela v roce 2014 a příbuzní odešli.

Dům se tedy dostal do aukce, kde jej koupili současní majitelé. Byli šokováni, když našli tajemnou komnatu a tolik starožitností. Jak říkají majitelé, je to pocit, že Hubert na chvíli odešel a brzy se vrátí domů.

Noví majitelé se nechystají uklízet nebo renovovat pokoj, naopak, chtějí ho udržovat nedotčeným a provádět exkurze, aby lidé věděli o historii domu, rodině Rochereau a mladém důstojníkovi, který zemřel tak brzy.

PSALI JSME: PŘEKVAPENÍ PRO MILOVANOU ŽENU: MANŽEL K 25. VÝROČÍ SVATBY PŘEDĚLAL KUCHYŇ A TA PROMĚNA JE NEUVĚŘITELNÁ

PŘIPOMÍNÁME: MLADÝ STAVITEL POMÁHÁ STARŠÍM LIDEM OPRAVOVAT SVÉ DOMY: REKONSTRUKCE, PO KTERÉ BYT OPRAVDU NEPOZNÁTE

Share