Realitní agent řekl mladému páru, že pod jejich domem je jeskyně: Ještě nevěděli, že to byl portál do jiného světa

Manželé Susan a James Brierlyovi se v roce 2017 přestěhovali do svého domova v Bendu v Oregonu. Potom realitní kanceláře řekli majitelům, že někde pod jejich 404 akry půdy je malá jeskyně.

Pod domem narazili na jeskyni/ Zdroj: YouTube

Téměř o čtyři roky později byli oba překvapeni, když konečně zjistili, co je uvnitř jeskyně, píše Newsweek.

„Opravdu mě to ohromilo, jak je to velké… Nemohli jsme ani dosáhnout stropu. Bylo to působivé a byl to dárek, o kterém jsme ani nevěděli,“ řekl James.

Pod domem narazili na jeskyni/ Zdroj: YouTube

Brierleyovi kontaktovali pobočku Národní speleologické společnosti, aby zjistili původ jeskyně, a byli opět překvapeni. Ukázalo se, že tunel byl lávovou trubicí.

Pod domem narazili na jeskyni/ Zdroj: YouTube

Podle služby amerického národního parku (NPS) jsou lávové trubice druhým nejběžnějším typem jeskyní po vápenci. Většina z nich není příliš hluboko pod zemí. Jsou tvořeny z lávy, která má teplotu tisíce stupňů a může proudit jako řeka.

Pod domem narazili na jeskyni/ Zdroj: YouTube

Odborníci jeskynního klubu prozkoumali jeskyni a uvedli, že v jeskyni stále existují oblasti, kterým se nejlépe vyhnout.

„Vrchol této žhavé řeky je ochlazen mnohem chladnějšími teplotami vzduchu výše. Jakmile se ochladí, láva ztuhne v černý kámen a pod ním nadále teče roztavená řeka z lávy. Skála nahoře se ochladí, zhoustne a roztáhne se, až nakonec vytvoří střechu nad roztavenou skálou dole a vytvoří strop jeskyně. Když erupce skončí nebo se tok lávy přesune na jiné místo, roztavená hornina odtéká z lávové trubice a zanechá za sebou tunel v jeskyni,“ vysvětlili v NPS.

Pod domem narazili na jeskyni/ Zdroj: YouTube

Brierleyovi, jejichž majetek je v současné době na prodej, doufají, že budoucí majitelé domů pomohou jeskyni zachovat.

PSALI JSME: KOTĚ PŘERUŠILO PŘÍMÝ PŘENOS NA JEDNOM Z TELEVIZNÍCH KANÁLŮ A STALO SE SKUTEČNOU HVĚZDOU

PŘIPOMÍNÁME: KOTĚ PŘERUŠILO PŘÍMÝ PŘENOS NA JEDNOM Z TELEVIZNÍCH KANÁLŮ A STALO SE SKUTEČNOU HVĚZDOU

Share