Prymula otevřeně promluvil o svých chybách a prozradil, jaké má vztahy s prezidentem Zemanem: „Určitě jsou věci, které člověka mrzí“

Exministr Prymula je nyní poradcem prezidenta Miloše Zemana. Během pandemie pobouřil veřejnost svým chováním. Zejména, když navštívil fotbalový zápas pražské Slavie. Epidemiolog tak nyní promluvil o chybách, které udělal. Píše o tom web tn.nova.cz.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Jako první přešlap byla návštěva Prymulou restaurace v Praze v době, kdy měla být zavřená kvůli vládním nařízením.

Tehdy se tam sešel Jaroslavem Faltýnka. Následně musel opustit ministerské křeslo. Poté se ale ještě vydal na fotbalový zápas a to ho stálo funkce poradce premiéra Andreje Babiše.

„Já jsem pasivním fanouškem fotbalu, hrál jsem spíš hokej,“ prohlásil Prymula. Před zápasem ale v médiích říkal, že je potřeba v zemi zavést tvrdý lockdown.

„Určitě jsou věci, které člověka mrzí“exministr dodává, že některé věci ho mrzí, ale je překvapen, co dokáže vyvolat masmediální pozornost.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Kvůli tomu byl tvrdě kritizován na sociálních sítích. Lidem se nelíbilo, že kázal vodu a pil víno v době, kdy měl být příkladem pro ostatní.

Prymula zdůrazňuje, že o žádnou další funkci nikoho nežádal, ale odepřít Hradu nemohl. Stal se tak poradcem prezidenta Miloše Zemana. Dle slov epidemiologa žádný pracovně-právní vztah s Hradem nemá a dělá to dobrovolně.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Řekl, že není za to placen a peníze vydělává jinou činností jako je akademická sféra či konzultace ve zdravotnictví.

Zemanu se sice některé kroky Prymuly nelíbili, ale vždy ho před ostatními chránil.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

„Vážím si pana prezidenta pro jeho schopnost proniknout do hloubky problému, a to i když diskutujeme na odborné otázky,“ řekl Prymula s tím, že se s prezidentem po profesionální stránce shodují.

PSALI JSME: BLATNÝ VYSVĚTLIL, PROČ NECHCE ŽÁDNÉ VÝJIMKY V NOŠENÍ ROUŠEK: MUSÍ SE TAK NOSIT I V PRÁZDNÝCH ULICÍCH

PŘIPOMÍNÁME: DALŠÍ VAKCÍNA V EU: EVROPSKÁ KOMISE SCHVÁLILA POUŽÍVÁNÍ VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU FIRMY JOHNSON & JOHNSON

Share