Problémy před posledním rozloučením s herečkou Libuší Šafránkovou: jak se ukázalo, dostat se do kostela může být obtížné

Rodina Libuše Šafránkové si pro rozloučení s herečkou vybrala její oblíbený kostel. Ale jak se ukázalo, tam jsou určité potíže. Ve špatném stavu jsou schody tohoto kostela, takže pro každého, kdo se bude chtít přijít rozloučit s milovanou herečkou, to bude trochu problematické. Píše o tom Blesk.cz.

Při pohřbu legendární Popelky rodině bude pomáhat také Ministerstvo kultury a Národní divadlo. Všichni vědí o stávajícím problému, který se týká schodů v kostele.

Libuše Šafránková / Zdroj: youtube.com

Všichni mají v úmyslu tento problém vyřešit, protože nikdo nechce, aby někdo utrpěl nebo aby po těchto schodech snášeli rakev.

Tyto schody je třeba rekonstruovat, ale zbývá jen týden, takže to nikdo nestihne. Proto bude pravděpodobně rozhodnuto vyřešit tento problém jiným způsobem.

Libuše Šafránková / Zdroj: youtube.com

„Tradicí na pohřbech významných umělců je vynášení rakve za potlesku ve špalíru kolegů,“ uvedl mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk pro Blesk.cz. Tak by měla vypadat část posledního rozloučení.

Redakce Blesk se obrátila na radnici Prahy 4, zatím však odpověď nedostala. Některé drobné práce by mohly být provedeny během týdne, ale fanouškům nezbývá nic jiného, než čekat.

Libuše Šafránková / Zdroj: youtube.com

Také v případě tohoto pohřbu bude nutná i pomoc hygieniků. Podle platných pravidel může na pohřeb přijít 30 lidí, pokud nebyli testováni.

Pokud byli lidé testováni nebo očkováni nebo prodělali koronavirus, pak v takovém případě může být venku během rozloučení až 500 lidí a uvnitř až 200 lidí.

Libuše Šafránková / Zdroj: youtube.com

Plánuje se také, že v den pohřbu budou před kostelem instalovány obrazovky, aby lidé na ulici mohli sledovat průběh posledního rozloučení.

Pohřeb by se měl konat 25. června, tedy příští pátek, v kostele sv. Anežky v Praze na Spořilově.

PSALI JSME: “SAMA JSEM BYLA PŘEKVAPENÁ“: JAK VYPADÁ PO DVOU MĚSÍCÍCH PO PORODU MODERÁTORKA ZORKA HEJDOVÁ

PŘIPOMÍNÁME: „ZAOSTÁVÁME ZA POLSKEM A SLOVENSKEM“: MALÁČOVÁ NAVRHUJE ZVÝŠENÍ MINIMÁLNÍ MZDY. O JAKOU ČÁSTKU SE JEDNÁ A JAK NA TO REAGUJÍ FIRMY

Share