Principál Jan Hrušínský se pustil do vlády a zavzpomínal si na období před covidem: „Měli jsme před sebou už jen dva dny normálního života“

Herec Jan Hrušínský před nedávnem promluvil o tom, v jakém stavu je nyní jeho Divadlo Na Jezerce. Kromě toho se pustil do vlády či Zemana. Zavzpomínal si rovněž na období před zavřením škol a kultury. Píše o tom web parlmentnílisty.cz.

Ohledně divadla je Hrušínský optimista a doufá, že to přežijí. Divadlo Na Jezerce je zavřené už téměř rok a situace se zatím v republice nezlepšuje.

Jan Hrušínský / Zdroj: youtube.com

Za své divadlo je principál zodpovědný a říká, že ho s ostatními pracovníky udržuje v chodu. Tímto tvrzením rýpl do vlády a řekl, že kabinet na začátku říkal, že je zodpovědný za situaci v zemi a pak členové vlády prohlásili, že za všechno mohou lidé.

Jan Hrušínský / Zdroj: youtube.com

Hrušínský zdůraznil, že zkoušení bez diváků je k ničemu a cvičit nové hry nemá moc smysl. „Jeden politik teď nedávno řekl, že budoucnost divadla je v televizních streamech. Byl to ministr kultury Zaorálek,“ řekl herec s tím, že doufá, že to tak nebude.

Principál divadla řekl, že kultura byla naposledy tak uzavřená za protektorátu. Za současnou situaci podle něho může Miloš Zeman, který přitvrdil a začal se vyjadřovat vulgárně. Porovnal to s nástupem Adolfa Hitlera.

Jan Hrušínský/ Zdroj: youtube.com

„To zažíval právě Čapek a v podstatě ho to uštvalo k smrti,“ uvedl umělec. Hrušínský ovšem doufá, že toto přechodné období rychle přežijeme.

Na sociálních sítích šéf Divadla Na Jezerce zavzpomínal na poslední uvedenou hru Naprostí cizinci, která probíhala před rokem 8. března. Vzpomínky si můžete přečíst v příspěvku Hrušínského na Facebook.

Psali jsme:Kolik zaplatili za rozhovor prince Harryho a Meghan Markle: Byla odhalena cena královských tajemství

PSALI JSME: IVANA SE SVOU MAMINKOU MÁ ÚŽASNÝ VZTAH: JAK VYPADÁ TCHYNĚ KARLA GOTTA

PŘIPOMÍNÁME: VTÍPEK LÉKAŘE ORNELLU KOKTOVOU VELMI PŘEKVAPIL: BÝVALÁ MODELKA PROZRADILA, JAK SE PŘIPRAVUJE K PORODU SVÉ PRVNÍ DCERKY

Share