Vlastimil Válek promluvil po schůzce s Milošem Zemanem: „Povinné plošné očkování nepovažuji za správnou cestu“

Na zámku v Lánech se již uskutečnila schůzka kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka a prezidenta Miloše Zemana. Na tiskové konferenci pak adept na ministra řekl, že povinné očkování proti koronaviru není správná cesta. Podle něj bude vyhláška ministerstva zdravotnictví o povinné vakcinaci v budoucnu upravena. Informuje o tom web ct24.ceskatelevize.cz.

Vlastimil Válek uvedl, že by bylo potřebné zvýšit kapacity testování PCR metodou. Také s prezidentem hovořili o tématu protilátek v krvi po nemoci.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

„Informoval jsem prezidenta také o tom, že povinné plošné očkování nepovažuji za správnou cestu,“ řekl Vlastimil Válek. Dodal, že je třeba se učit od těch nejlepších a dal za vzor Portugalsko.

Pokračoval a řekl, že se musíme naučit žít s koronavirem. Podle něj by to mělo být standardní onemocnění, které je velmi vážné a pro někoho může být smrtelné.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Tohoto cíle lze dosáhnout očkováním. S tím souhlasí i prezident i možný budoucí ministr.

Kromě toho mluvili o útocích na zdravotníky. Podle nich to není normální. Kandidát na šéfa resortu zdravotnictví poděkoval všem lékařům a zdravotnickému personálu za jejich práci.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Hovořili také o dalších tématech. Například o tom, že je potřeba, aby byly dostatečné kapacity pro přeočkování třetí dávkou, o veřejném zdraví nebo o kvalitě systému praktických lékařů.

Budoucí vláda v koaličním programu psala o plánovaných změnách v systému veřejného zdravotního pojištění. Jedním z návrhů je například pravidelná valorizace plateb za státní pojištěnce.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman měl naplánovanou ještě jednu schůzku. Měl za ním přijít kandidát na ministra zemědělství Zdeněk Nekula. Toto setkání se však neuskutečnilo, protože adept se nakazil koronavirem.

PSALI JSME: JAN PIRK ŘEKL, ŽE LIDÉ NEČTOU NÁVODY A NOSÍ RESPIRÁTORY ŠPATNĚ: UZNÁVANÝ KARDIOCHIRURG RADÍ, CO BYCHOM MĚLI DĚLAT JINAK A KDE NAJDEME PODROBNÝ MANUÁL

PŘIPOMÍNÁME: „MÝLÍME SE V TOM, POKUD SI MYSLÍME, ŽE POVINNÉ OČKOVÁNÍ NĚČEMU ZAMEZÍ“: ADVOKÁTKA KLÁRA LONG SLÁMOVÁ SI MYSLÍ, ŽE POVINNÁ VAKCINACE NEPŘESVĚDČÍ ODPŮRCE OČKOVÁNÍ, ABY ZMĚNILI SVŮJ NÁZOR

Share