Po odchodu do důchodu jsem si uvědomila, že většina mých přátel a známých musím odstranit ze svého života

V mládí děláme spoustu chyb, které musíme napravit v dospělosti. Po odchodu do důchodu jsem si uvědomila, že většina mých přátel a známých jsou ti, které je třeba jednou provždy odstranit ze svého života. A poté, co vedle mě zůstali jen ti nejvěrnější a oddaní lidé, vše se stalo mnohém jednodušší.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Nejprve bylo rozhodnuto přestat komunikovat s jedním kolegyni. Neuměla se radovat z úspěchů druhých, záviděla těm, kteří uspěli v té či oné oblasti. Pokud jsem se s ní podělila o něco vážného pro mě, místo slov podpory jsem slyšela řeknou: „Lide mají ještě větší problémy.“

Poté jsem přestala komunikovat s pokryteckými osobnostmi. Řeknou vám jednu věc do očí a pochválí a za vašimi zády budou diskutovat o vaší osobě dosti negativně. Kromě toho můžete narazit na ty kopie, které také udělají vše pro to, aby šířily nějakou špinavou fámu nebo drby, aby vás ostudily.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Existuje poměrně nepříjemný typ známých. Jsou blízko vás pouze v okamžiku, kdy sami potřebují pomoc, a jakmile potřebujete něco vy, začnou vymýšlet výmluvy.

Kromě všech výše uvedených kategorií lidí, se kterými je nutné omezit jakýkoli kontakt na minimum, se domnívám, že takzvaní „kňučáci“ také nejsou nejlepšími soudruhy. Milují pláč na rameni, litují se chudí a nešťastní a mluví o svém těžkém osudu.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: zerkalo.cc

Abych to shrnula, mohu říci jednu věc. Věnujte pozornost pouze těm lidem, kteří si toho zaslouží, a nesnaží se získat nějakou výhodu pro sebe.

PSALI JSME: DÍVKA PŘIŠLA NA RANDE, ALE POZNÁMKA OD CIZÍ OSOBY JASNĚ UKÁZALA, ŽE ODTUD NUTNĚ MUSÍ UTÉCT

PŘIPOMÍNÁME: NE SLOVA, ALE ČINY: MEGHAN A HARRY FINANČNĚ PODPOŘILI AFGHÁNSKÉ ŽENY

Share