Šéf resortu zdravotnictví Petr Arenberger promluvil o podmínkách, za jakých bude možné navštěvovat letní tábory dětem. Například bude nutné mít negativní test na koronavirus. Řekl to v pořadu Nový den na CNN Prima News.
Zdá se, že letos v létě budou moci děti navštěvovat letní tábory. Ministr zdravotnictví uvedl, že pravidla pro tábory budou téměř stejné, jako loni v létě, ale kromě toho bude nutné testování.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com
Česká rada dětí a mládeže v úterý také uvedla, že děti budou mít možnost navštěvovat letní tábory. Bude to ale za předpokladu, že se epidemická situace nezhorší.
Šéf resortu zdravotnictví je ale optimistický a doufá, že celé léto bude v pořádku.

Letní tábor / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com
Ondřej Šejtka z rady uvedl, že test na koronavirus bude muset být proveden na oficiálním testovacím místě. Kapacit pro testování je dost.

Letní tábor / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com
Loni děti na letních táborech nenosily roušky, ale tehdy se tam často prováděla dezinfekce. Také bylo nutné, aby v táboře bylo místo pro případnou izolaci někoho s podezřením na koronavirus.
Kromě toho personál kuchyně měl mít samostatné hygienické zázemí.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com
V loňském roce se počet dětí, které navštívily letní tábory, v porovnání s rokem 2018 téměř nezměnil a to navzdory epidemii koronaviru. Pokles činil jen pět procent. Informovalo o tom občanského sdružení Fajn Táboření.