Tereza Hlůšková nově dodržuje další muslimskou tradici: Češka se nevzdává a chce bojovat o svobodu dál

V roce 2018 Tereza Hlůšková byla zadržena v Pákistánu s téměř devíti kilogramy heroinu a od místního soudu dostala trest 8 let a 8 měsíců za mřížemi. Strávila zde proto několik Vánoc a Velikonoc. Nyní se rozhodla dodržovat ramadánu, což je tradiční muslimský půst. Ten totiž před nedávnem začal. Informaci uvádí web blesk.cz.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

Během tři let v pákistánském vězení Hlůšková vyměnila již několik advokátů, kteří se snažili zahájit odvolací řízení. Zatím to nemělo žádný výsledek.

Češka se ovšem nevzdává a chce bojovat o svobodu dál. Nyní se proto rozhodla dodržovat jedné z muslimských tradici ramadánu. Během tohoto půstu nejí celý den. Těší ji ale, že se soud již brzy bude zabývat jejím odvoláním.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

„Během ramadánu jí jindy než obvykle, protože zdejší zvyk měsíčního půstu dodržuje,“ uvádí Blesk s odkazem na vlastní zdroje v Pákistánu. Tereza údajně jí ve 4 hodiny ráno než se rozední a pak večer s ostatními vězni.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

Hlůšková má údajně ve vězení kuchaře, který pro ni jídlo připravuje. Ale večeří společně s ostatními. Vedení zařízení ovšem Tereze nebrání jíst i během dne.

Tereza byla zadržena za pašování heroinu a svou vinu od začátku odmítala. Soud jí ale zatím neuvěřil.

Psali jsme: „U nás je vše v pořádku, nehádáme se“: Manželka herce Pavla Trávníčka komentovala svůj vztah s houslistou Jaroslavem Svěceným

PSALI JSME: PREMIÉR BABIŠ ŘEKL, KDY SE ZAČNOU NA OČKOVÁNÍ REGISTROVAT LIDI NAD 60 LET: MINISTR ARENBERGER CHCE TO DĚLAT PRAVIDELNĚ PRO DALŠÍ VĚKOVÉ SKUPINY

PŘIPOMÍNÁME: OČEKÁVÁ SE DALŠÍ UVOLNĚNÍ: HAVLÍČEK UVEDL, ŽE PŘIPRAVENI UKÁZAT SYSTÉM ROZVOLNĚNÍ V OBCHODECH A VE SLUŽBÁCH

Share