Pár s tmavou pleti porodil blondýnu s modrýma očima: tak vypadá holka o 10 let později

Vyvolává spoustu otázek, když rodiče s bílou pletí porodí dítě s tmavou pletí. Totéž lze říci o rodičích s tmavou pletí, kteří porodí dítě s bílou pletí.

Zdroj: topfakty.com

Stalo se to v rodině Anděly a Bena před 10 lety. Rodiče byli šokováni, když se narodilo jejich dlouho očekávané dítě. Holčička měla bílou pleť.

Zdroj: topfakty.com

Bílý Anděl

Holka se jmenovala Nmači, ale mezi nimi se nazývá Anděl. Její rodiče žili po dlouhou dobu v Nigérii, ale pak se rozhodli změnit bydliště a přestěhovali se do Anglie.

Zdroj: topfakty.com

Ihned po narození malé bílé dcery nemohl otec říct ani slovo. V rodině všichni s tmavou pletí. Dítě by bylo mulatem, kdyby žena podváděla svého manžela.

Bílá plet´ její dcery naznačovala, že na genetické úrovni došlo k nějaké mutaci. Proto byla plet´ Nmači tak odlišná od plet´ matky a otce.

Názor profesora

Zpráva se rychle rozšířila po celém světě. Jeden profesor chtěl studovat tento jedinečný případ, když se o tom dozvěděli na Oxfordské univerzitě. Udělal analýzu DNA rodičů a jejich dcer.

Zdroj: topfakty.com

Vědec provedl řadu studií. Během nich bylo možné prokázat, že došlo ke genetické poruše. V důsledku toho se narodilo dítě s bílou pletí.

Nmači nemá žádný pigment, který určuje barvu kůže, očí a vlasů. Neexistuje žádná syntéza melaninu. Dívka navždy zůstane bílým Andělem, jak ji všichni láskyplně nazývají.

Zdroj: topfakty.com

Profesor řekl, že Nmači, když se stane matkou, převede své geny. Děti s bílou kůží se proto mohou narodit ve své rodině. Navíc není nutné, aby se dítě narodilo v první nebo druhé generaci. To se může stát v několika generacích.

Zdroj: topfakty.com

Na světě jich je několik tisíc. V průměru se každá 20 000. osoba objevuje s nedostatkem pigmentu. Nejčastěji se takové děti rodí na africkém kontinentu. Důvod je stále neznámý.

Vědci musí tuto hádanku vyřešit.

Zdroj: topfakty.com

Share