Otec uklízel pokoj své dcery, která odešla do nebe: Když sundal zrcadlo ze zdi, našel vzkaz, který dívka napsala své rodině a přátelům

Athena Orchardová byla obyčejná, veselá 12letá dívka, která se radovala ze života, sportovala a pomáhala se starat o své sourozence (v rodině bylo 10 dětí).

Zdroj: ne-vse.pro

Jednoho dne dívka nečekaně omdlela v kuchyni a po hospitalizaci bylo zjištěno, že Athena měla rakovinu kostí. Dívka postoupila operaci, aby lékaři jí odstranili nádor. Operace trvala 7 hodin.

Prošla chemoterapií, po které přišla o všechny své vlasy a nemohla vstát z postele. Bohužel byla nemoc příliš agresivní a krátce po svých 13. narozeninách Athena odešla do nebe.

Zdroj: ne-vse.pro

Poté, co pohřbili svou dceru, rodiče nemohly najít v sobě sílu jít do její ložnice. Bylo však nutné uklízet pokoj. Muž sundal zrcadlo ze zdi a našel na zadní straně vzkaz, který dívka napsala své rodině a přátelům.

Zdroj: ne-vse.pro

Muž nemohl přečíst vše, co bylo napsáno, protože nemohl zadržet slzy.

Takovým byl vzkaz Atheny…

Zdroj: ne-vse.pro

„Štěstí záleží pouze od nás. Možná se nejedná o šťastný konec, ale o samotný příběh.

Cílem života je smysluplný život. Rozdíl mezi obyčejným a neobyčejným je malé „ne“.

Zdroj: ne-vse.pro

Štěstí je směr, ne místo. Děkuji za to, že jste. Buďte šťastní, svobodní a zůstaňte navždy mladí. Znáte moje jméno, ale ne můj příběh. Slyšeli jste o tom, co jsem udělala, ale ne o tom, čím jsem musela projít. Pamatujte, láska je jako sklo, vypadá velmi krásně, ale velmi snadné ji můžete rozbít.

Zdroj: ne-vse.pro

Láska je vzácná, život je divný, nic netrvá věčné a lidé se mění. Každý den je výjimečný, proto si ho užívejte naplno, protože zítra můžete zjistit, že máte nevyléčitelnou nemoc.

Pokud vás někdo miluje, neopustí vás ani v těch nejtěžších chvílích. Pamatujte, že život je plný vzestupů i pádů. Bez druhé, první nic neznamená.

Zdroj: ne-vse.pro

Láska je jako vítr: lze ji cítit, ale nelze ji vidět. Chtěla bych se do někoho zamilovat a otevřít mu své srdce.

Nespěchejte mě soudit. Vidíte jen to, co jsem se vám rozhodla ukázat. Není třeba plakat, protože i tak vím, že jste na mé straně.“

Zdroj: ne-vse.pro

Rodina Athény nedokázala pochopit, jak našla sílu to všechno napsat. O tom nikdy nezmínila. „Athéna už není naživu, ale díky svému vzkazu zůstane navždy v naší paměti. Když čteme tato slova, máme pocit, že je s nami“, řekl otec dívky.

Share