Jan Pirk prohlásil, že lidé, kteří prodělali koronavirus mohou mít lepší imunitu než očkování: Očkování ovšem podporuje

Kardiochirurg z IKEM Jan Pirk prohlásil, že lidé, kteří prodělali koronavirus mohou mít lepší imunitu než očkování. Je ovšem příznivcem vakcinace. Další odborník a biochemik Jan Konvalinka říká, že Česko by mělo zvládnout očkování všech ohrožených skupin do do léta, pokud se nic nepokazí. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Jan Pirk / Zdroj: youtube.com

„Budu slavit první výročí od prodělání koronaviru a nechal jsem si odebrat protilátky,“ prozradil Pirk s tím, že má stále 107 a dolní hranice je 12. Odborník zdůraznil, že mu je to fakticky k ničemu, protože cestovní pas s tímto výsledkem nedostane.

Dokonce uvádí, že jsou lidé, kteří po dvou dávkách vakcíny mají stále nulu. Očkování ovšem podporuje, ale dodává, že pacienti, kteří nemoc prodělali mohou mít lepší imunitu.

Jan Pirk / Zdroj: youtube.com

Následně Pirk řekl, že podle něho by mohl mít právo cestovat člověk, který má dostatek protilátek.

Mimo jiné kardiochirurg tvrdí, že bude problém naočkovat všechny občany, když máme nedostatek vakcín. Proto by zvážil možnost umožnit cestování turistům, kteří mají protilátky.

Jan Konvalinka / Zdroj: youtube.com

Biochemik Jan Konvalinka ale říká, že v létě by mohly vakcínu dostat všechny ohrožené skupiny a situace by se zlepšila.

„Máme světlo na konci tunelu. V březnu dostaneme asi 900 tisíc kusů vakcíny a v dubnu 1,5 milionu,“ dodává odborník s tím, že by to stačilo pro nejvíce ohrožené lidi.

Jan Konvalinka / Zdroj: youtube.com

Konvalinka ale tvrdí, že se situace zřejmě za 3 týdny nezlepší tak, aby se mohlo znovu všechno rozvolňovat. Z dalšího lockdownu má obav, protože lidé jsou již unavení.

PSALI JSME: ČESKÝ MILIARDÁŘ BYL OČKOVÁN PROTI KORONAVIRU, I KDYŽ BY NEMĚL BÝT NA SEZNAMU: ŘEDITEL NEMOCNICE ZUŘÍ A ŘÍKÁ, ŽE SE SEHNAL VYDÁVAL ZA LÉKAŘE

PŘIPOMÍNÁME: ZDENĚK POHLREICH PROZRADIL, CO SI MYSLÍ O NYNĚJŠÍ EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACI

Share