„Muži nejsou povinni se starat o svou manželku“: Muž není povinen nikoho sponzorovat a financovat, ale žena by neměla být uklízečkou pro domácnost

Muži nejsou povinni se starat o svou manželku, děti nebo jiné příbuzné. O nikoho. Ptáte se proč? V tomto článku se vám pokusím vysvětlit.

Uklizení/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Rychle vpřed do starověku. Zástupci silného pohlaví hledali kořist a ženy hledaly bobule, kořeny, ovoce a vařily je na ohni. Muž svou ženu nekrmil, krmili se navzájem.
Mnoho žen rády mluví o patriarchátu. Říkají, že dříve muži hodně chtěli, ale nezapomínali krmit své rodiny. Nezohlednili ale výše uvedenou nuanci a okolnosti z ní vyplývající. Které?

Uklizení/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Například muži nikdy, ani v moderním světě, ani v době našich předků, nebyli povinni starat se o ženu. Moderní žena je těžkost na krku jejího partnera.

Obchody se nyní nacházejí v blízkosti domu, nemusíte zabíjet mamuta v hustých lesích. Mnoho obchodů, trhů, supermarketů a dalších příležitostí je otevřeno všem lidem bez ohledu na pohlaví. Ženy se už o dobytek ani nestarají a kráva se nedojí a rajčata se nepěstují.

Uklizení/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

To znamená, že místo ženy je v práci. Ale hlavní věc: nezapomeňte, dámy, kde je vaše místo!
Věřím, že všechny mladé dámy by bez výjimky měly pracovat a být finančně nezávislé. Ale jakmile jsem k jednání přivedla muže, poslal mi pak zprávu:

„Pokud je žena neustále zaneprázdněna prací a vydělává finance na stejné úrovni jako její muž, kde je její místo v rodinná hierarchie? “

Ukázalo se, že jemně naznačil bezvýznamnost ženské existence – zavřít ústa a milovat svého manžela. Ozdobil tyto povinnosti takovými „příjemnými“ dámskými povinnostmi, jako je praní, čištění, vaření.

Uklizení/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Zeptala jsem se ho, proč jsou tyto povinnosti považovány za ženské. Nedokázal mi jasně odpovědět, slyšela jsem jen blábolení. Je pro ženy opravdu tak těžké stisknout tlačítko na vysavači a uklízet dům?

Uklizení/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

A věří, že vaření pro muže je jen potěšením, nikoli povinností. Rozhodla jsem se odhalit jemu a všem ostatním mužům obrovské tajemství – ano, je to těžké. V mládí jsem po devíti večer stěží vytáhla nohy z kanceláře a můj milovaný muž v té době dobýval dálnice v supermoderním autě koupeném za skutečné peníze.

Uklizení/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Po šesté se vrátil domů, viděl, že večeře ještě není připravena, urazil se a posadil se, aby si zahrál svou oblíbenou hru. Když jsem se vrátila domů, neslyšela jsem „Ahoj“ nebo „Jaký jsi měla den?“, ale urazil se „Kdy budu mít večeři?“

Jednou se stalo to, že jsem od něj uslyšela velmi pěknou frázi: „Chůva se stará o tvé dítě, proč na mě zapomíná?“

Okamžitě jsem shromáždila věci toho chlapa a dala jsem je ven ze dveří. Nyní si bude pamatovat po zbytek svého života: kdo pozval a zaplatil za pomocníka, ten může diktovat pravidla. A za všechno jsem si zaplatila, takže jsem se také rozhodla, jakou cestou půjde.

Uklizení/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Jsem cynická? Budiž! Přišla jsem domů mnohem později. Jsem unavená, mám spoustu profesních povinností, jsem ta, která přináší do domu více peněz, ale můj manžel má více volného času. Čekala jsem, že mi bude uvařena teplá večeř … Je možné, aby se skuteční muži chovali s vynalézavou ženou jinak?

Dovolte mi připomenout vaše slova: každodenní život je lehkost, stiskl dvě tlačítka – a veškerá práce je hotová. Minimální úsilí a čas!

Je pro vás opravdu těžké dostat se do ledničky, vyjmout z ní maso, přípravit vařené brambory a smažit řízek? Mimochodem, doma jsou brambory a maso je v mrazáku.

Uklizení/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Mezitím, rychle lze dát praní do pračky (jen pár tlačítek a máte hotovo). Zatímco se brambory vaří, vysávejte podlahu a důkladně ji umyjte.
Pokud to manželka dělá každý den, i po práci, proč by manžel nemohl převzít tyto povinnosti? Muž není povinen nikoho sponzorovat a financovat, ale žena by měla být multifunkční uklízečkou pro domácnost?

ČTĚTE TAKÉ: HEREC SE CELÝ ŽIVOT NESTŘÍHAL, ALE NEVYPADÁ TAK, JAK OČEKÁVÁTE: JEHO VLASY ZLOMILY POHÁDKU O RAPÚNZEL

PSALI JSME: SOUSEDÉ SE MANŽELŮM SMÁLI, KDYŽ KUPOVALI STAROU GARÁŽ, ALE NA JEJÍM MÍSTĚ NYNÍ STOJÍ PĚTIPODLAŽNÍ DŮM: JAK VYPADÁ UVNITŘ

Share