Muž opustil svůj dům ve městě, pořídil si neobydlený ostrov za téměř 300 tisíc korun: jak žil bez lidí 40 let

Některé Seychely jsou nyní ve vlastnictví miliardářů, ale před 50 lety jste mohli získat svůj vlastní ostrov za malé penězi. Přesně to udělal Brandon Grimshaw.

Brandon Grimshaw/ Zdroj: pandda.me

Opustil svůj dům ve městě, koupil si ostrov za pouhých 13 tisíc dolarů (cca 277 tisíc korun). Ten muž žil bez lidí 40 let, a nedávno jeden muž se pokusil koupit jeho ostrov za 50 milionů dolarů.

Brandon Grimshaw/ Zdroj: pandda.me

Brit odletěl na Seychely koncem 50. let na krátkou dovolenou. Méně než za týden si muž uvědomil, že tu chce zůstat navždy. Grimshaw přijel na neobydlený ostrůvek Muayenne a rychle vyjednal dohodu.

Brandon Grimshaw/ Zdroj: pandda.me

Jeho vlastní ostrov v rozloze o čtvereční kilometr, stál Grimshawa jen 13 000 dolarů (cca 277 tisíc korun). Brit investoval zbytek peněz do úpravy území: začal tam pěstovat palmy a další ovocné stromy.

Před nákupem bylo Muayenne docela bezútěšné a pusté místo. Grimshaw přilákal na ostrov ptáky, nakrmil je a ptáci zůstali na ostrově. Mořské želvy začaly přicházet na bezpečný ostrov.

Brandon Grimshaw/ Zdroj: pandda.me

Grimshaw chtěl zůstat na ostrově sám, ale neodpočívat. Na ostrově už je elektřina a telefonní kabel. A pak Brit po vyjednávání s vládou zajistil ostrovu Muayenne status národního parku.

V této fázi se o ostrov začal zajímat saúdský princ. Nabídl Grimshawovi 50 milionů dolarů za pohodlný ostrov, ale Brit to odmítl a princ se rozhodl na tom netrvat.

Brandon Grimshaw/ Zdroj: pandda.me

Dnes si ostrov zachovává status národního parku, ale už bez Grimshaw. Muayenne se otevřelo malým skupinám turistů; na ostrově je stále nemožné zůstat přes noc.

Grimshawova životní cesta je podobná příběhu moderního Robinsona, který se naučil vědomě využívat přírodu. Mužovi se podařilo vylepšit celý ostrov bez pomocí ostatních.

PSALI JSME: DCERA JOSEFA LAUFERA PROMLUVILA O SVÉM OTCI, KTERÝ JE V UMĚLÉM SPÁNKU: „NIKDY SE NEVZDÁM NADĚJE“

PŘIPOMÍNÁME: JEN 1 TABLETA A TOALETA SE BUDE LESKNOUT JAKO NOVÁ

Share