Meteorologové varují, že může napadnout až 25 centimetrů sněhu v některých krajích: to může způsobit problémy v dopravě

Meteorologové varují před sněžením na Moravě, kde může ve čtvrtek napadnout 20 až 25 centimetrů sněhu. Kvůli tomu by mohly vzniknout problémy v dopravě. Také by to mohlo být riziko pro energetiku. Píšou o tom Novinky.cz.

Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav. Výstraha meteorologů bude platit od čtvrtečních 5 hodin ráno do pátečních 3 hodin ráno.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Především takové sněžení bude v jihovýchodní části Jihomoravského kraje a v jižních okresech Zlínského kraje. Očekává se, že tam ve čtvrtek může napadnout až 25 centimetrů sněhu.

Kvůli takovému množství sněhu mohou vzniknout problémy v dopravě nebo energetice. To by se mohlo týkat i zásobování.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Meteorologové doporučují v tento den omezit cestování autem. Nicméně pokud to bude nutné, pak se doporučuje vzít v úvahu, že cesta může trvat déle než obvykle a je třeba být opatrní.

„Nezapomenout na zimní výbavu, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla,“ píše Český hydrometeorologický ústav.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Méně intenzivní sněžení se očekává také ve zbývajících částech Zlínského a Jihomoravského kraje, ale bude se týkat také Olomouckého, Pardubického a Moravskoslezského kraje i Vysočiny.

Tam se očekává, že během čtvrtka by mohlo napadnout 7 až 14 centimetrů sněhu. Varování před problémy v dopravě proto platí i pro tyto kraje.

PSALI JSME: DŮCHODOVÁ REFORMA BUDOUCÍ VLÁDY: CO HODLÁ NOVÁ VLÁDA NAVRHNOUT. NA ČEM SE OBĚ KOALICE SHODUJÍ A NA CO MAJÍ RŮZNÉ NÁZORY

PŘIPOMÍNÁME: PO ŠESTNÁCTI LETECH KONČÍ ÉRA MERKELOVÉ: BUNDESTAG ZVOLIL SCHOLZE KANCLÉŘEM

Share