Maláčová chce navrhnout další rouškovné pro seniory: Šéfové stran nevylučují podporu vyplacení mimořádného příspěvku penzistům, opozice však tvrdí, že je to část předvolební kampaně

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová nedávno uvedla, že může navrhnout vyplacení rouškovného v případě růstu cen. Šéfové stran nevylučují podporu vyplacení mimořádného příspěvku penzistům. Opozice však tvrdí, že je to část předvolební kampaně. Píše o tom web tn.nova.cz.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Minulý rok vláda důchodcům schválila příspěvek ve výši 5 000 korun a opoziční politici říkali, že se jedná o uplacení voličů před krajskými volbami. Podobný názor mají i dnes.

Předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala řekl, že vláda měla dost času, aby připravila důchodovou reformu, a ne uplácela voliče před volbami. „Jsme připraveni se bavit o opravdové důchodové reformě, která zajistí důstojné důchody – a to i v budoucnu dnešním mladým lidem,“ uvedl politik.

Šéf Pirátské strany Ivan Bartoš doufá, že se ministryně jenom uřekla a kabinet nyní neřeší volby.

Podpořit rouškovné by mohla KDU-ČSL. Marian Jurečka však chce mít k tomu data a dopad na inflaci. Předseda lidovců je přípraven pomáhat lidem, pokud to nebude mít škodlivý sliv na stav ekonomiky. V opačném případě nevidí důvod rozdávat peníze, když se na to půjčuje.

Marian Jurečka, Markéta Adamová Pekarová, Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Tomio Okamura dodal, že se jeho hnutí SPD snaží pomáhat důchodcům. Navrhují proto uzákonění důstojného důchodu v úrovni hranice chudoby.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Ministryně Maláčová souhlasí, že Česko potřebuje důchodovou reformu. Příspěvek ale chce navrhnout, pokud ceny porostou stejně, jako minulý rok. Neví se ale o jakou částku bude jednat.

Psali jsme: „Navíc moje role v Ulici neprožívá nejjednodušší období v životě“: Bára Klímová už těhotenství tajit nemůže

PSALI JSME: MIREK TOPOLÁNEK OZNAČIL MIROSLAVA KALOUSKA ZA LEGENDU A POSLEDNÍHO MOHYKÁNA A POCHVÁLIL HO: PODLE NĚJ BY MOHL BÝT DOBRÝM PREZIDENTEM NEBO PREMIÉREM

PŘIPOMÍNÁME: METEOROLOGOVÉ VARUJÍ PŘED LEDOVKOU: KOMPLIKACE V DOPRAVĚ A VAROVÁNÍ PRO CHODCE

Share