Žena byla nadšená z nové rostliny, dokud nezjistila, co vlastně koupila. Nechtěli byste to mít doma

Obyvatelka Austrálie byla šťastná, když si koupila krásnou rostlinu pro svou domácnost, ale marně. Jeden pohled na květinu stačil, aby znalci pochopili, že se jí musí co nejdříve zbavit. Koneckonců žena nevědomky koupila příliš nebezpečnou zelenou rostlinu.

Být/Zdroj: medialeaks.ru

Žena v domácnosti, jejíž jméno není známo, sdílela svou radost s uživateli Facebooku. Podle ní v jednom z melbournských obchodů koupila rostlinu, která se jí opravdu líbila, ale to, co to ve skutečnosti bylo, žena nevěděla.

Rostlina/Zdroj: medialeaks.ru

Ve skutečnosti se z tohoto důvodu obrátila na lidi na webu, aby jí pomohli pochopit nákup. Místo šťastných zpráv však uživatelé ohromili ženu smutným objevem.

Ve skutečnosti australská žena koupila nebezpečnou šťavnatou Kalanchoe delagoensis. Jeho domovinou je Madagaskar, ačkoli se díky své vitalitě, agresivní vegetativní reprodukci a odolnosti proti suchu již rozšířil do celého světa.

Rostlina/Zdroj: medialeaks.ru

Ve třech australských státech je rostlina s mnoha tenkými listy a květy ve formě zvonů vůbec považována za škodlivou plevel. Je toxická pro zvířata a lidi (pokud se ho rozhodnou jíst) a může vytlačit jakýkoli jiný rostlinný druh v okolí. Proto, pokud ji chováte doma jako okrasnou rostlinu (což mnozí dělají), je lepší ji držet dál od ostatních květin a domácích zvířat.

Někteří odborníci však v zásadě radili co nejdříve se rostliny zbavit. Chcete-li to provést, musíte ji spálit a umístit do sáčku.

Rostlina/Zdroj: medialeaks.ru

PSALI JSME: 7 PROBLÉMŮ S POKOJOVÝMI ROSTLINAMI, O KTERÝCH VÁM ŘEKNOU LISTY

PŘIPOMÍNÁME: IDEÁLNÍ POKOJOVÁ ROSTLINA PRO KAŽDÉ ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU: JAKÁ ROSTLINA VYHOVUJE VÁM

Share