Lubomír Volný za incident v Parlamentu dostal pokutu: bude muset zaplatit přes 90 tisíc korun, hodlá se ale odvolávat ke Sněmovně

Poslanec Lubomír Volný dostal pokutu ve výši jednoho poslaneckého platu. Nyní bude muset zaplatit 90 800 Kč. Pokutu uložil mandátový a imunitní výbor Sněmovny. Informoval o tom poslanec ODS Marek Benda pro novinky.cz.

Lubomír Volný dostal tuto pokutu kvůli potyčce s místopředsedou dolní komory Parlamentu Tomášem Hanzelem. Stalo se tak 21. ledna.

Lubomír Volný / Zdroj: youtube.com

Tomáš Hanzel je členem ČSSD a vypnul mikrofon poslanci Volnému po jeho slovech, že ČSSD je zkorumpovaná strana a že její členové jsou zbabělci.

Poté se poslanec rozhodl jít a domluvit svůj projev do mikrofonu místopředsedy Sněmovny. Pak se strhla rvačka a zastavila ji ochranka.

Lubomír Volný / Zdroj: youtube.com

Poslanec Marek Benda řekl, že tento případ je již považován za uzavřený. Podle něj poslanci tuto pokutu buď potvrdí, nebo ne, existuje také možnost, že by ji mohli snížit.

Lubomír Volný se ale hodlá proti pokutě odvolat na všechny poslance. Proces byl podle něj organizován tak, že se nemohl obhajovat.

Lubomír Volný / Zdroj: youtube.com

„Pokud rozhodnutí bude jakékoli jiné než zprošťující, tak ho respektovat určitě nebudu a odvolám se k celému plénu Sněmovny,“ řekl Lubomír Volný.

Také Volný spolu se svým kolegou Marianem Bojkem už několikrát přišli do Sněmovny bez roušek. Naposledy je ostatní poslanci jen ignorovali a opustili jednací síň.

Lubomír Volný / Zdroj: youtube.com

Kvůli tomu, že Volný kdysi vystupoval v Parlamentu bez roušky, měl malý konflikt s poslancem Dominikem Ferim.

PSALI JSME: KAREL HAVLÍČEK OZNÁMIL, ŽE SNAD BRZY ZNOVU OTEVŘOU OBCHODY: K TOMU ALE MUSÍ BÝT DODRŽENA PŘÍSNÁ HYGIENICKÁ PRAVIDLA

PŘIPOMÍNÁME: HELENA VONDRÁČKOVÁ OTEVŘENÉ PROMLUVILA O OČKOVÁNI A O SVÉM PRVNÍM KONCERTU PO KORONAVIROVÉ EPIDEMII

Share