Kvůli možným rizikům: FDA odkládá očkování dospívajících vakcínou Moderna

Společnost Moderna v neděli uvedla, že americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) bude potřebovat další čas na dokončení hodnocení vakcíny pro dospívající ve věku 12 až 17 let. Informovala o tom agentura Reuters.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

FDA informovala firmu Modernu, že hodnocení vakcíny nemusí být dokončeno do ledna 2022, protože existuje potenciální překážka pro načasování nouzového povolení vakcíny pro tuto věkovou skupinu.

Očkování/ ilustrační foto/ Zdroj: city-adm.lviv.ua

Americká biotechnologická společnost Moderna uvedla, že jí bylo řečeno, že FDA potřebuje více času na vyhodnocení rizik, jako je zánět srdečního svalu (myokarditida) po očkování. Jedná se o vzácný vedlejší účinek, který postihuje především mladé muže.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Moderna oznámila, že provede vlastní přezkum nových studií o zvýšeném riziku myokarditidy u lidí mladších 18 let, jakmile budou dostupné.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

V červnu Moderna požádala o povolení k očkování ve Spojených státech pro lidi ve věku 12 až 17 let.

Firma poznamenala, že svou žádost o poloviční dávku vakcíny pro děti ve věku 6 až 11 let odloží do doby, než bude dokončena žádost o očkování dospívajících ve věku 12 až 17 let.

PSALI JSME: PŘEOČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU: EVROPSKÁ LÉKOVÁ AGENTURA SCHVÁLILA POUŽITÍ TŘETÍ DÁVKY VAKCÍNY OD FIRMY MODERNA

PŘIPOMÍNÁME: JAPONSKO MŮŽE ZAKÁZAT VAKCÍNU MODERNA PRO MUŽE MLADŠÍ 30 LET: MÁ K TOMU VÁŽNÝ DŮVOD

Share