Kabinet chce spustit vydávání certifikátů o očkování proti koronaviru: „Jsme mezi pěti zeměmi, které spouští QR kód založený na evropském standardu“

Vláda bude jednat o vydávání certifikátů, které osvědčují, že člověk byl proti koronaviru očkován, nemoc prodělal nebo má za sebou testování. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch také uvedl, že předkládají změny do zákona o veřejném zdraví. Je to prý nutné kvůli tzv. covid pasům. Informuje o tom web idnes.cz.

„Jsme mezi pěti zeměmi, které spouští QR kód založený na evropském standardu,“ uvedl o víkendu předseda vlády Andrej Babiš na sociálních sítích.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Certifikát o očkování pro Čechy bude přístupný od 1. června, pro cizince o týden později. Vyzvednout ho mohou na webu ocko.uzis.cz.

Regulovat to má zákon, který by podle Babiše měl předložit ministr Vojtěch. Premiér chce, aby změny byly projednány ve zrychleném režimu. Opozice v minulosti se vyjadřovala proti, proto Babiš chce, aby Vojtěch opoziční strany předem oslovil.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ministr již řekl, že po návratu na resort požádal o zúžení zákona. Nová legislativa je údajně nutná, aby certifikát platil na území celé EU.

O diskriminaci v kultuře promluvil ministr Lubomír Zaorálek. Nelíbí se mu, že vláda otevírá restaurace, ale zakazuje prodej občerstvení v divadlech a kinech.

Lubomír Zaorálek / Zdroj: youtube.com

Mimo jiné se vláda bude zabývat zvýšením důchodů nad rámec zákonné valorizace. Ministryně Jana Maláčová chce, aby se penze zvýšily o 300 korun navíc. Projedná se i prodloužení příspěvků na mzdy z programu Antivirus o ještě jeden měsíc.

PSALI JSME: „DNES SE NAOČKUJE I MOJE PANÍ“: MONIKA BABIŠOVÁ ŠLA NA OČKOVÁNÍ A PREMIÉR ANDREJ BABIŠ PROZRADIL, ŽE SE MU PODAŘILO JÍ PŘEMLUVIT

PŘIPOMÍNÁME: POSLANEC ŠPIČÁK ŘEKL, ŽE MLADÍ LIDÉ NEMAJÍ CO DĚLAT V POLITICE: REAGOVAL TAK NA KAUZU DOMINIKA FERIHO

Share