Jiřina Bohdalová a Petr Čtvrtníček přišli na antigenní testování: herečka chtěla být příkladem pro ostatní

Ve středu začalo plošné testování na koronavirus. Všichni zájemci se mohou dobrovolně otestovat pomocí antigenních testů, musí mít pouze hrazené zdravotní pojištění. Otestovat se přišly i některé známé osobnosti, mezi nimi byli například herečka Jiřina Bohdalová a herec Petr Čtvrtníček. Informoval o tom web TN.cz.

Chytrá karanténa zhruba počítá počet lidí, kteří se zúčastnili antigenního testování. Podle těchto údajů přišlo v první den testování, tedy ve středu, přes 15 tisíc zájemců.

Jiřina Bohdalová / Zdroj: YouTube

Hodně lidí chce se otestovat před Vánoci. Mnoho z těchto lidí chce znát výsledek testu před Vánoci, aby se mohli bezpečně setkat se svými blízkými.

Někteří známí lidé také přišli veřejně na antigenní testování. Například slavná herečka Jiřina Bohdalová přišla v pátek do pražské Nemocnice Na Bulovce.

Jiřina Bohdalová / Zdroj: YouTube

Herečka prozradila, že je kvůli svému věku v rizikové skupině, je jí už 89 let. Dodala také, že chtěla být příkladem ostatním lidem.

Podle ní dodržovala všechna opatření a pravidla, o která žádalo ministerstvo zdravotnictví, takže výsledků testů se nebojí.

Petr Čtvrtníček / Zdroj: YouTube

„Jsem ale ráda, když lidé předtím, než mě přijdou navštívit, se nechají otestovat, abych měla pocit klidu,“ řekla Jiřina Bohdalová pro TV Nova.

Také na antigenní testování přišel herec Petr Čtvrtníček. Jako vždy žertoval a řekl, že to bylo velmi příjemné. V minulosti už byl testován na koronavirus.

Roman Prymula / Zdroj: YouTube

Do nemocnice přišel i exministr zdravotnictví Roman Prymula. Tam přiznal, že předtím se už šestnáctkrát otestoval na koronavirus.

Pro antigenní testování je nutné vzít výtěr z nosohltanu a výsledek bude znám asi za 20 minut. V tom je velká výhoda antigenních testů, je to rychlé.

PSALI JSME: „MYSLÍM, ŽE JSME SELHALI“: ŠVÉDSKÝ KRÁL KRITIZOVAL MÍRNOU STRATEGII VLÁDY PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: V JEDNOM Z OBCHODNÍCH ŘETĚZCŮ SE PRODÁVALY BRAMBORY ZA 1 KORUNU: ZEMĚDĚLCI ZUŘÍ

Share