Hnutí Chcípl PES může obklíčit Sněmovnu a zabránit vstup poslancům: jaké další kroky iniciativa plánuje

Hnutí Chcípl PES, které již delší dobu protestuje proti schválení pandemického zákona, uvedlo, že uvažuje o tom, že by demonstranti mohli obklíčit Sněmovnu a nepouštěli by nikoho dovnitř. Potvrdil to Jiří Janeček, zástupce iniciativy, která uvažuje i generální stávce. Informuje o tom web novinky.cz s odkazem na Právo.

V úterý demonstranty musela krotit policie, protože část z nich chtěla prorazit zábrany a dostat se blíže ke vchodu do Sněmovny. Několik lidí bylo zadrženo.

Demonstrace Chcípl PES / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Jeden z účastníků akce je trestně stíhán za násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Policie hlásí o jednom lehce zraněném policistovi.

„My tady budeme tak dlouho, dokud se pandemický zákon bude projednávat,“ uvedl Janeček s tím, že by demonstranti mohli obklíčit Sněmovnu a nepouštět nikoho dovnitř. Jak to ale budou dělat, prozradit odmítl. Jedním ze způsobů jsou lidské řetězy.

Jiří Janeček / Zdroj: youtube.com

Sněmovna pandemický zákon schválila a nyní o něm bude jednat Senát.

Jiří Janeček dodává, že jeho iniciativa chystá generální stávku. Pokud vláda nezačne s nimi jednat, mohou vypnout ekonomiku na hodinu.

Demonstrace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V policii zaznamenali, že ve středu u Sněmovní ulici protestovalo již pouze několik desítek lidí a policie upozorňovala je, aby dodržovali veřejný pořádek.

PSALI JSME: VELKÁ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: DO ČESKÁ ZAMÍŘÍ JARNÍ POČASÍ S VYSOKÝMI TEPLOTAMI

PŘIPOMÍNÁME: SNĚMOVNA SCHVÁLILA NOVELU PANDEMICKÉHO ZÁKONA: JEDNÁNÍ TRVALO VÍCE NEŽ 30 HODIN. HNUTÍ SPD OZNÁMILO, ŽE HODLÁ BOJOVAT DÁL

Share