Jan Hamáček říká, že má čisté svědomí: Místopředseda vlády tvrdí, že se našemu státu podařilo rozbít ruskou špionážní síť ve střední části Evropy

Místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že se jim podařilo rozbít ruskou špionážní síť v centrální části Evropy. Odmítá, že by se mýlil a říká, že má čisté vědomí. Jde o vyšetřování kauzy Vrbětice. Řekl to v pořadu 360° Michala Půra na CNN Prima News.

Ministr vnitra se vyjádřil k informacím, které zveřejnil portál Politico. Podle portálu německá kancléřka Angela Merkelová prý vyčítala českému předsedovi vlády Andreji Babišovi, že pozdě požádal členské státy EU o společnou akci.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Jan Hamáček uvedl, že o výtkách nic neví, nicméně mu to přijde divné, protože podle něj byla Angela Merkelová jednou z prvních, kterou čeští zástupci informovali.

Řekl také, že situace je nyní složitá a že mnoho zemí nyní nechce zhoršovat své vztahy s Ruskou federací. Přesto některé země vyhostily ruské diplomaty a podle Hamáčka šlo o projev solidarity s Českem.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Místopředseda vlády tvrdí, že se našemu státu podařilo rozbít ruskou špionážní síť ve střední části Evropy. Kvůli tomu se samozřejmě zhoršily vztahy mezi Českou republikou a Ruskou federací.

Podle něj je proto náš stát na ruském seznamu nepřátelských zemí. Hovořil také o tom, že zástupci opozice jeho úsilí tentokrát znovu neocenili.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

„V Rusku z toho mají legraci, protože to rozmazává obrázek,“ uvedl Jan Hamáček pro CNN Prima News. Výbuchy muničních skladů ve Vrběticích nadále vyšetřuje policie.

Opozice například nevěří, že plánovaná cesta Jana Hamáčka do Ruska byla úhybným manévrem, jak odvést pozornost.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

„Svědomí mám čisté. Jestli je tohle oběť za rozbití rezidentury, tak je to cena, kterou jsem schopen platit,“ dodal Jan Hamáček. V takové situaci se podle něj nedá očekávat, že by někdo byl vděčný.

PSALI JSME: BOJ PROTI TLOUŠTÍKŮM: EXPERTI ZVAŽUJÍ, ZDA BY AEROLINKY NEMĚLY VYŽADOVAT PŘEVÁŽENÍ PASAŽÉRŮ PŘED VZLETEM

PŘIPOMÍNÁME: MARGITA A ZAGOROVÁ SI STĚŽUJÍ, ŽE RODINA JE PŘÍLIŠ DALEKO: „DOUFÁME, ŽE UŽ TAHLE DOBA SKONČÍ“

Share