Proč musíme jahody dávat do slané vody

Období oblíbených jahod je v plném proudu. Čerstvé jahody se skvělé hodí na přípravu dezertů. Kromě toho je můžete zamrazit na zimu.

Pokud se rozhodnete udělat svým blízkým radost v podobě domácích sladkých dobrůtek, musíte vědět, jak správně umýt jahody. O tom si povíme v našem článku.

Zdroj: sovkusom.ru

Možná někomu přijde zbytečné, že tomuto tématu věnujeme tolik pozornosti. Ve skutečnosti však není vše tak jednoduché. Za prvé, na jahodách se nacházejí pyl a bakterie. Za druhé, se neobejde ani bez různých patogenních organismů. Kromě toho, jahody z obchodu obsahují pesticidy a další chemikálie. Proto je velmi důležité je řádně umýt.

Jak správně umýt jahody

Metoda č. 1

Zdroj: sovkusom.ru

Tato metoda je nejjednodušší. Nejprve připravte roztok sody. Na 1 litr vody budete potřebovat 10 g jedlé sody. Umístěte jahody do výsledné tekutiny na 10 minut. Pak je dejte do cedníku a opláchněte.

Metoda č. 2

• Nejprve jahody pořádně opláchněte pod tekoucí vodou. Takto z nich odstraníte pyl a bakterie.

Zdroj: sovkusom.ru

• Pak jahody opařte. Stačí je zalít vřící vodou. Tato fáze je nutná ke zničení možných patogenů. Například E. coli.

• Poté jahody namočte ve studené vodě po dobu 5-15 minut. To pomůže se definitivně zbavit různých pesticidů.

Zdroj: sovkusom.ru

Zpracování jahod vodou různé teploty neovlivňuje jejích chuť.

Metoda č. 3

Nedávno Internet šokovala neobvyklá informace o jahodách. Pokud bobule namočíte do solného roztoku po dobu 30 minut, začnou se z nich plazit bílé červi. Mnoho bloggerů na slavné platformě TikTok to začalo testovat. Ve výsledku se obavy potvrdily. Odborníci ale tvrdí, že je to normální. Takové larvy pro člověka nejsou nějak nebezpečné. Dostávají se do lidského těla spolu s různým ovocem a bobulemi.

Zdroj: sovkusom.ru

Nicméně, vždycky můžete jahody dodatečně opláchnout následujícím způsobem. Smíchejte vodu s 0,5 lžičky soli, dokud se sůl nerozpustí. Následně jahody ponořte do roztoku a nechte je tak půl hodiny. Pak jahody stačí jen opláchnout.

Jak vidíte, opravdu je třeba vědět, jak umýt jahody. Bude to dodatečná ochrana pro Vás a Vaše blízké. Kromě toho, konzumujte raději domácí jahody. Ne vždycky perfektně vypadají, ale to není problém. Důležité je, že si můžete být jisti, že jahody byly vypěstovány bez další chemie.

Buďte zdraví!

Share