Iniciativa Chcípl PES se stala politickým hnutím a připravuje se k volbám: „Čekají nás volby vedení a příprava programu na obnovu této země“

Iniciativ Chcípl PES se stala politickým hnutím. Je zaměřená proti vládním koronavirovým opatřením. Ministerstvo ji zaregistrovalo pod názvem Otevřeme Česko – Chcípl PES.

Hnutí plánuje zúčastnit se podzimních voleb do Sněmovny. Informuje o tom web echo24.cz s odkazem na prohlášení spoluzakladatelé iniciativy Jiřího Janečka.

Iniciativa Chcípl PES / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Čekají nás volby vedení a příprava programu na obnovu této země,“ prohlásili ve hnutí s tím, že ekonomickou stránku povede exministr financí Vlastimil Tlustý.

Dle Janečka se ke hnutí zapojili podnikatelé, manažeři a různé živnostníci. Spoluzakladatel hnutí Chcípl PES zdůrazni, že nová vláda bude úplně jiná, než jsme viděli před tím.

Chcípl PES / Zdroj: youtube.com

Jakub Olbert dodal, že nový kabinet musí být sestaven s odborníků a vrátit lidem důvěru a svobodu.

Rovněž iniciativa chce, aby v zemi bylo stabilní podnikatelské prostředí s co největší digitalizací státní správy a samosprávy.

Jiří Janeček / Zdroj: youtube.com

Chcípl PES chce také zlepšit české školství a připravit pandemický plán. Mimo jiné hnutí chce chránit ohrožené skupiny obyvatel před nákazou a sociálními problémy. Dalším bodem pro Chcípl PES je svoboda práva pro občany.

PSALI JSME: „POTKÁME SE VE STO LIDECH NA STO MÍSTECH“: INICIATIVA CHCÍPL PES ZMĚNÍ POŘÁDÁNÍ DEMONSTRACÍ, BUDE JICH VÍC A BUDOU PROBÍHAT PRAVIDELNĚ

PŘIPOMÍNÁME: OPOZIČNÍ STRANY JSOU NESPOKOJENÉ S TÍM, ŽE OČKOVÁNÍ PROBÍHÁ POMALU A ŽÁDÁ PO VLÁDĚ VYSVĚTLENÍ: CHTĚJÍ, ABY KABINET PŘEDSTAVIL NOVOU STRATEGII OČKOVÁNÍ

Share